reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

instagram

İşlevsel Instagram özelliği dünya genelinde yayında

Instagram, en işlevsel özelliklerinden birini uygulamaya uluslararası kullanıcılar için dahil ediyor. Daha güvenli bir deneyim başlıyor.

Instagram her ne kadar kullanıcılar için bir haber kaynağı ya da tartışma platformu olmasa da, günlük aktif 500 milyonun üzerinde kullanıcısı olan bu platformda da en az Twitter, Facebook gibi viral olabilecek haber içerikleri paylaşılabiliyor. Ancak bu içerikler herhangi bir kontrol mekanizmasından geçmiyor. Yani bir teyit sistemi bulunmuyor. En azından bulunmuyordu. Instagram’ın mayıs ayında sadece Amerika içinde başlattığı yeni teyit sistemi şimdi nihayet tüm dünyaya yayılmaya hazır. Yeni güncellemeyle beraber kullanıcılar bazı paylaşımlarda ek bir uyarı görecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Instagram sahte haberleri kullanıcılar için işaretliyor

Platform yayınladığı son blog gönderisinde dünyanın dört bir yanından üçüncü parti teyit organizasyonlarıyla çalışmaya başladıklarını duyurdu. Yeni güncellemeyle beraber artık bir gönderi “hatalı” ya da “sahte” olarak nitelendirilirse kullanıcılar öncelikle bu gönderinin yanlış bilgi içeren bir gönderi olduğuna dair bir uyarı görecek. Buna rağmen gönderiyi görüntülemek isterlerse elbette bu da bir seçenek olarak sunuluyor. Ayrıca bu gönderideki hatalı bilginin ne olduğunu da öğrenmek basit bir dokunuşla mümkün oluyor.

Eğer bir gönderinin sahte olduğu anlaşmalı teyit organizasyonları tarafından bildirilirse, Instagram o gönderinin yayılmasını da azaltmaya çalışıyor. Gönderi Keşfet sekmesinde ve hashtagler arasında çıkmıyor. Söz konusu resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Android kullanıcılarının beklediği özellikten detaylı ilk tanıtım