reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram güncellemesiyle gelen dikkat çekici yeni hikaye efektleri

Instagram hikayelerinin popüler çekim alternatiflerinden Boomerang yepyeni efektlerle gelişiyor. Artık Boomerang’ları uygulamadan düzenlemek mümkün.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, hikayeler özelliğini daha çekici hale getirecek yeni yetenekleri bünyesine katmaya devam ediyor. Onlardan biri ise kullanıcılar tarafından hayli sevilen Boomerang moduna geliyor. Artık kullanıcılar Boomerang modunda çektikleri kısa videoları doğrudan uygulama içinde düzenleyebilecek. Çünkü bu mod 4 farklı çekim efektine kavuşuyor. Classic, Slowmo, Echo ve Duo efektleri artık Boomerang’ın bir parçası oluyor. Classic modu adından da anlaşılacağı üzere Boomerang’ın bu zamana kadar kullandığımız hali. Slowmo modu, yavaş çekim isteyenler için öne çıkıyor. Echo modunda görsele “yansıma” efekti veriliyor ve Duo modunda hızlı bir değişimle “glitch” etkisi yaratılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Boomerang efektlerini hemen kullanabilirsiniz

Efektlerin kullanımı ise hayli basit. Öncelikle uygulama içinden hikaye çekimine girdikten sonra çekim için Boomerang’a geçiş yapmanız gerekiyor. Efektleri ise bu adımda kullanamıyorsunuz. Klasik Boomerang’ınızı çektikten sonra, efektler uygulanabilir hale geliyor. Ekranın sağ üst tarafında yer alan sonsuzluk simgesine dokunarak efekt panelini açabilirsiniz. Bu adımın devamında uygulamak istediğiniz efekti seçip “Bitti” seçeneğine tıkladıktan sonra klasik hikaye düzenleme ekranına geri dönmek mümkün oluyor. Burada dilediğiniz gibi çıkartma ve yazı ekleme işlemlerini de tamamlayıp hikayenizi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Yeni Instagram özelliği tüm kullanıcılarla buluşmuş durumda. Hemen deneyerek farklı stillerdeki çekimleri oluşturmanız mümkün.

İlginizi çekebilir

Instagram’da gördüğünüz ruju artık evde yapabilirsiniz. Fenomenlere marka sormayı bitirecek güzellik ve bakım ürünü