reklamı kapat

POPÜLER

Android Andy Rubin Essential

Android’in babasından çok ilginç akıllı telefon

Android işletim sisteminin babası olarak kabul edilen Andy Rubin tarafından kurulan Essential şirketinden çok ilginç bir akıllı telefon geliyor.

Karşımıza Essential Phone isimli Android akıllı telefon modeliyle çıkan Andy Rubin ve şirketi Essential, pazarda çok fazla ses getirebilmiş değil. Her yerde satışa çıkmayan ve devrimsel olmayan ilk model Essential Phone, şu an adeta ABD’de de bile unutulmuş durumda. Peki Android işletim sisteminin babasından başka ne gelecek? Firmanın resmi olarak paylaştığı görsellere bakılırsa şimdilik “ProjectGEM” olarak geçen ince ve uzun bir model yolda bulunuyor. İnanılmaz canlı ve ışığın duruma renk değiştiren bir gövdeyle hazırlanan model, normal bir telefonun yarısı kadar olan ekranıyla şaşırtıyor. Elbette Android işletim sistemi üzerine kurulan akıllı telefon, gerçekten radikal bir form faktörü kullanıyor. Bu ince uzun yapıya özel bir arayüzü bulunan cihaz, içerikleri üst üst sıralıyor. Teknik olarak çok fazla bilginin olmadığı telefon, ön kamerasını sol üst köşedeki ekran deliğinde taşıyor. Arkasında bir parmak izi sensörü ve büyük bir kamera modülü yer alan bu ilginç akıllı telefon, ciddi ciddi satışa sunulacak deniyor ancak bunun için henüz bir tarih verilmiyor.

https://twitter.com/Arubin/status/1181688540540764160?s=20

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android Andy Rubin Essential
Android Andy Rubin Essential
Android Andy Rubin Essential

Andy Rubin, yeni modeliyle Android dünyasında fark yaratacak

Peki bu modelin kullanıcılar arasında ilgi görmesi mümkün mü? Bunun cevabı açık olarak hayır. Kimsenin böyle kısıtlı bir ekranı bulunan bir akıllı telefonu almak isteyeceğini düşünmüyoruz. Ayrıca bu cihazın ucuz olması da beklenmiyor. Yani bu sefer Essential Phone‘dan çok daha kötü satış rakamlarına ulaşacak bir model yolda gibi görünüyor. Yine de alanda yapılan böyle radikal denemeleri görmek keyif veriyor.

Android Andy Rubin Essential

İlginizi Çekebilir

Çok özel iPhone 11 Pro modelleri