reklamı kapat

POPÜLER

Android işletim sisteminin babası Essential ile yolun sonuna geldi!
Android işletim sisteminin babası Essential ile yolun sonuna geldi!

Android’in babası Essential ile yolun sonuna geldi!

Android işletim sisteminin babası olarak kabul edilen Andy Rubin tarafından kurulan Essential şirketi için çok da sürpriz olmayan bir haber geldi.

Karşımıza ilk olarak aşağıda görebileceğiniz Essential Phone isimli Android akıllı telefon modeliyle çıkan Andy Rubin ve şirketi Essential, giriş yaptığı ABD pazarında çok fazla ses getiremedi. İlk çıktığında bir ivme yakalamış olmasına rağmen daha sonra unutulan şirket, global çıkış da yapamayınca kaçınılmaz sona ulaştı. Yapılan açıklamaya göre önemli şirket bundan sonra aramızda olmayacak. Yani kapatılacak olan Essential, firmanın ilk modeli olan Essential Phone‘u alanları üzüyor. Çünkü bundan sonra telefona hiçbir güncellemenin gelmeyeceği aktarılıyor. Buna ek olarak artık müşteri hizmetlerinin de verilmeyeceği aktarılıyor. Ancak yine de bunların çok sorun olması beklenmiyor. Çünkü zaten bir ara çok sağlam indirimler gören telefonun aşırı geniş bir kitlede olmadığı biliniyor.

Android işletim sisteminin babası Essential ile yolun sonuna geldi!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Andy Rubin, en son ilginç bir Android telefon tanıtmıştı

Firmanın kısa süre önce “ProjectGEM” olarak geçen ince ve uzun bir model üstünde çalıştığı ortaya çıkmıştı. İnanılmaz canlı ve ışığın duruma renk değiştiren bir gövdeyle hazırlanan sayfanın üstünde görebileceğiniz model, normal bir telefonun yarısı kadar olan ekranıyla şaşırtmıştı. Elbette Android işletim sistemi üzerine kurulan akıllı telefon, gerçekten radikal bir form faktörü kullanıyordu. Teknik olarak çok fazla bilginin olmadığı telefon, Essential şirketinin kapatılacak olmasıyla tarihe karışacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Smasung’un görülmeye değer yeni katlanabilir telefonu