reklamı kapat

POPÜLER

Essential Phone

Android’in babası Andy Rubin’in Essential Phone macerasında hazin son

Android’in babası Andy Rubin‘in büyük bir heyecan dalgasıyla çıkan, ancak bekleneni veremeyen Essential Phone macerasında sona geldik. Rekabette kendine yer bulamayan Essential, pes etmek zorunda kalıyor.

Tamamen çerçevesiz ekran hayaliyle yola çıkıp, ekran üzerindeki “oyuk” ile çentik tasarımına ilham kaynağı olan Essential Phone için yolun sonu geldi. Andy Rubin, geçtiğimiz yıl çıkan telefonuyla beklentilere dahi yaklaşamayınca Essential Phone 2 modelinin üretimini de iptal etti. Bloomberg‘de yer alan habere göre işler sadece gelecek telefonu iptal etmekle sınırlı da değil üstelik. Firma satışa çıkmaya da hazırlanıyor. Her ne kadar Essential Phone 2’yi üretmeyecek olsa da firma tüm planlarını durdurmuş değil. Telefon üzerinde çalışan mühendislerin akıllı ev ürünü üzerine çalışmaya başladığı kaydediliyor. Kim bilir belki de bir Amazon Echo rakibi gelir…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon üretimine devam mı?

Bloomberg, şirketin akıllı telefon pazarında kalabileceğini ancak artık cihazları kendi tasarlamayacağını belirtmiş. Firmanın iPhone’ları da üreten Foxconn’la anlaşabileceği kaydediliyor. Firmanın ana cihazı ise geçtiğimiz ağustosta satışa çıkmış ancak sadece 150 bin adet satmıştı.

Firmanın satışı gerçekleşirse Essential, her şeyi satmayı planlıyor. Patentlerden donanımlara, hatta gelecek projelere kadar. Firma mümkünse mevcut çalışanları da satın alacak firmaya geçirmek istiyor. Firma yaptığı açıklamadaHer zaman aynı anda birden fazla cihaz üretimi gerçekleştirdik. Daha çok satacağına inandığımız cihazların önünü açabilmek için bazı cihazların iptalini destekliyoruz. Tüm enerjimizi ezber bozan cihazların üretimine odaklamış durumdayız. Bu mobil de olabilir ev ürünleri de olabilir.” diyor. Rubin‘in açıklaması ise şu şekilde: “Ben dahil kimse şu an şirketin geleceği için neyin en iyisi olduğunu bilmiyor.

İlgili video

Resmi tanıtım