reklamı kapat

POPÜLER

Android’in mimarı Andy Rubin’in geliştirdiği Essential endişe yaratıyor

Android işletim sisteminin yaratıcıları arasında yer alan Andy Rubin bir süre önce yeni telefon projesi Essential‘ı duyurmuştu. Cihaz Andy Rubin’in imzasını taşıması nedeniyle büyük ilgi çekmişti. Ön sipariş süreci de kısa sürede başlatılmıştı. Daha önce açıklanan programa göre Essential Phone‘un ufak ufak kullanıcılara ulaşması gerekiyordu ancak firma son teslim tarihini kaçırdı. Bu durum da endişe yaratmaya başladı.

Hatırlayacağınız üzere bu gizemli telefon 30 Mayıs‘ta Andy Rubin tarafından tanıtılmıştı. Büyük ilgi uyandıran bu telefon için ön siparişlerin açıldığı, teslimatların bir ay içinde gerçekleştirileceği dile getirilmişti. Bu dönemde belirlenen son teslimat tarihi üzerinden bir hafta geçti. Essential Phone‘un teslimatları başlamadığı gibi Essential cephesinden herhangi bir açıklama da yapılmadı. Bu sessizlik alıcılarda endişe yaratmaya başladı. Kafaları karıştıran nokta ise teslimat tarihinin gecikmesinden çok firmanın bu konuda bir açıklama yapma gereği duymaması oldu. Bu sebeple birçok alıcı durumun basit bir gecikmeden ibaret olmadığını düşünmeye başladı. Essential’ın akıbeti büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde belli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada hatırlatmakta yarar var, Essential Phone’un Amerika’daki satış fiyatı 699 dolar olarak açıklanmıştı. Essential’ın telefonla birlikte kullanılabilen 360 derecelik kamerasına sahip olabilmek için ise 749 doları gözden çıkartmak gerekiyor.