reklamı kapat

POPÜLER

andy rubin

Android’in mimarı Andy Rubin’in geliştirdiği telefon ne zaman ortaya çıkacak?

Android’in kurucuları arasında yer alan Andy Rubin’in ilk akıllı telefonunu tanıtmak için kolları sıvadığı bir süredir biliniyor. Sonunda bu merak uyandıran akıllı telefonun gün yüzüne çıkacağı tarih belli oldu. Böylece heyecan dolu geri sayım da başladı.

Hatırlarsanız iki ay önce Andy Rubin, iPhone ile rakip olabilecek düzeyde olduğu dile getirilen telefonundan ilk görüntüyü paylaşmıştı. Başlangıçta Xiaomi Mi Mix’e benzetilen bu cihazın kenarlarının kavisli olması dikkat çekiyordu. Ardından bu yeni telefon popüler benchmark uygulaması GFXBench’te karşımıza çıktı. Böylece heyecan uyandıran cihazın teknik özelliklerine dair fikir sahibi olduk.

Bu dönemde paylaşılan bilgilere bakılırsa Essential FIH-PM1 kod adıyla anılan cihazda Snapdragon 835 işlemci, sekiz çekirdek ve 4 GB RAM bulunuyor. Bu güçlü özelliklere 12 megapiksellik arka ve 8 megapiksellik ön kamera eşlik ediyor. 4K video çekebilen ve 5.5 inçlik ekrana sahip olan akıllı telefonun dahili hafızasının ise 16 GB olduğu dile getiriliyor. Android 7.0 ile gelmesi beklenen cihazın ne zaman gün yüzüne çıkacağını uzun zamandır merak ediyorduk. Essential Products Inc. sonunda bizlere ilk ipucunu verdi. Firmanın resmi Twitter hesabı 30 Mayıs‘a işaret ediyor. Fakat bunun haricinde herhangi bir bilgiye yer verilmiyor. Dolayısıyla bizlere bu tarihi beklemek düşüyor.