reklamı kapat

POPÜLER

Android’in babasının geliştirdiği ilk telefon kendisini gösterdi

Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi Android’in babası olan ancak daha sonrasında Google ile yollarını ayırarak kendi akıllı telefonunu geliştirmek üzere çalışmalar yapmaya başlayan Andy Rubin, Twitter üzerinden paylaştığı görselle birlikte büyük bir heyecan yarattı. Görselde yalnızca bir kısmı görünen telefon, internet dünyasında tartışmaların alevlenmesine neden oldu. 

2015 yılında bir açıklama yapan Andy Rubin, iPhone ile rekabet edecek seviyede bir akıllı telefon geliştirmek istediğini belirtmişti. Ancak bu tarihten sonra cihazla ilgili olarak herhangi bir bilgi ortaya çıkmamıştı. Uzun süren bekleyişin ardından Twitter üzerinden paylaştığı görselle sessizliğini bozan Rubin, herkesi meraklandırdı. Yayınlanan görselde tamamen çerçevesiz ekranlı bir telefonun üst kısmı görülüyor. Bu açıdan cihaz Xiaomi Mi Mix’e oldukça benziyor. Fakat cihazın alt kısmı görülemediğinden ekran-gövde oranının nasıl olacağıyla ilgili net bir bilgi sahibi olunamıyor. Ayrıca cihazın gövdesinde hangi materyalin kullanıldığı ve telefonun teknik özelliklerinin neler olacağı gibi sorular da cevabını bekliyor.

Rubin’in Essential Products Inc. isimli şirketi tarafından geliştirilen telefon iPhone’a rakip olarak planlandığından dolayı cihazın üst düzey özelliklerle donatılmış olarak geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Essential’ın geliştirdiği cihazın bu yıl içerisinde tanıtılması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazın detaylarının ise önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.