reklamı kapat

POPÜLER

Andy Rubin, Essential Products, Essential Phone

Android’in babasından çok şaşırtacak bir akıllı telefon geliyor!

Android işletim sisteminin babası olarak kabul edilen Andy Rubin tarafından kurulan Essential Products şirketinden çok şaşırtacak bir akıllı telefon geliyor.

Karşımıza Essential Phone isimli Android akıllı telefon modeliyle çıkan Andy Rubin ve şirketi Essential Products, çok ilginç bir telefon üzerinde çalışıyor. Bloomberg’in sağlam kaynaklara sahip editörü Mark Gurman‘a göre telefon, genel olarak mevcut modellere çok fazla benzemiyor. Bu modelin ilk olarak büyük değil ufak bir ekrana sahip olduğu söyleniyor. Bunun arkasında ise bahsi geçen telefonun kullanım yapısı yer alıyor. Söylendiği kadarıyla Andy Rubin bu akıllı telefonu sesli iletişim ve yapay zeka üzerine kuruyor. Bu telefonu kişilerin sesli komutlar ile rahatlıkla yönetebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak daha ilginç detaylar da var. Gurman’ın duyumlarına göre bu telefon gelen e-posta ve metin mesajlarına sizin yerinize cevap verebiliyor. Ya da sizin yerinizi herhangi bir yer den rezervasyon yaptırabiliyor. Burada akıllara direkt olarak Google Duplex altyapısı geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Andy Rubin, Essential Products ile Essential Phone’u unutturacak bir model geliştiriyor gibi duruyor

Ancak bahsi geçen telefonun çok ince bir çizgide yer aldığı görülüyor. Oldukça riskli duran akıllı telefon, bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz geleceğe ait izlenimi yaratıyor. Mevcut teknolojiler ve kullanıcı istekleri böyle bir telefon için pek uygun görünmüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni telefonu iPhone Xs Max