reklamı kapat

POPÜLER

Android’in mimarı Andy Rubin’in geliştirdiği Essential cephesinden müjdeli haber

Androd işletim sisteminin yaratıcılarından biri olan Andy Rubin‘in geliştirdiği Essential Phone uzun zamandır kafa karıştıran gelişmelerle gündeme geliyordu. Heyecan uyandıran bu telefon cephesinden sonunda müjdeli bir haber geldi ve bekleyiş son buldu.

Hatırlayacağınız üzere büyük bir gizeme neden olan Essential mayıs ayının sonunda gün yüzüne çıkmış ve büyük heyecan yaratmıştı. Bu cihazın ilk teslimatlarına temmuz ayında başlanması bekleniyordu. Fakat son teslimat tarihi geçmesine rağmen Essential uzun süre sessizliğini korudu. Bu da ön sipariş verenlerin fazlasıyla endişelenmesine neden oldu. Fakat bir süre sonra firmadan beklenen açıklama geldi ve teslimatların gecikeceği resmi ağızlar tarafından onaylandı. Tüm bu gelişmelerin yaşanmasının üzerinden uzun bir zaman geçti. Sonunda Essential herkesin beklediği duyuruyu gerçekleştirdi!

Ön sipariş veren ve ödemesini gerçekleştiren kullanıcılar kısa süre içinde Essential Phone’u kullanmaya başlayabilecek. Firmanın resmi hesabından paylaşılan tweet kullanıcıların e-postalarına gönderilen bilgileri kontrol etmeleri gerektiğini dile getiriyor. Bu yeni firma yaşanan gecikmenin ardından herkese sabrı için teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor.

Bu arada bir kez daha dile getirelim, Essential Phone’un Amerika’daki satış fiyatı 699 dolar olarak duyurulmuştu. Eğer akıllı telefonun yanı sıra 360 derece kameraya da sahip olabilmek isterseniz 749 doları gözden çıkartmak gerekiyor.