reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones: Jon Snow’un gerçek kimliği Westeros’ta dengeleri değiştirecek!

Game of Thrones sadece yedi bölümden oluşan yedinci sezonunu heyecan dolu gelişmelerle sonlandırdı. Bunlardan biri de hikayenin en gizemli karakterlerinden biri olan Jon Snow‘la alakalıydı. Uzun zamandır hakkında teoriler üretilen bu karaktere dair gerçekler Westeros’ta dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones’un yedinci sezonuna dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Jon Snow’un Ned Stark‘ın oğlu olmadığını geçtiğimiz sezonda öğrenmiştik. Evlilik dışı dünyaya geldiği düşünülen bu karakter aslında Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark‘ın çocuğu. Ancak Jon Snow’a dair gerçekler bununla sınırlı kalmıyor. Westeros kayıtlarına bakıldığı zaman Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark’ın Jon’un doğumundan önce evlendiği ortaya çıkıyor. Bu ufak detay Jon Snow’u Demir Taht’ın asıl varisi haline getiriyor!

Daenerys şimdiye kadar Targaryen hanesinden hayatta kalan tek insan olduğunu zannediyordu. Bu da onu Demir Taht’ın son varisi yapıyordu. Fakat yedinci sezon finalinde ortaya çıkan bilgilere göre büyük kardeşi Rhaegar Targaryen ölmeden önce bir çocuk sahibi oluyor. Böylece ilk erkek çocuk olan Rhaegar’ın taht üzerindeki hakkı Jon Snow’a geçmiş oluyor. Elbette bu durumda Jon Snow’un ismi de değişiyor. Onun asıl adı ailesi tarafından kendisine verilen isim oluyor: Aegon Targaryen.

Henüz Westeros’ta dengeleri değiştirecek bu bilgilerden Jon Snow ve Daenerys Targaryen‘in haberi yok. Her şeyin ortaya çıkmasının ardından karakterlerin nasıl bir tutum sergileyeceği ise en büyük merak konusu.