reklamı kapat

POPÜLER

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Dota 2’nin tahtına göz dikti

Hala erken erişim kapsamında olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyuncular arasındaki popülerliğini gün geçtikçe artırıyor. Hatta kısa sürede fazlasıyla sevilen bu oyun Valve’in kendi platformunda firmanın iki popüler oyununu da alaşağı ederek ilk sıraya yerleşti.

Geçtiğimiz günlerde Gamescom’da turnuvası da düzenlenen PlayerUnknown’s Battlegrounds son zamanlarda oyuncuların favori oyunu desek yanılmış olmayız. Oyuncuların tek kişi, iki kişi ve dört kişilik ekip halinde oynayabileceği oyunda, birinci olmak için hayatta kalmaya çalışıyor ve diğer oyuncuları avlıyorsunuz. Harita üzerinde istediğiniz noktada başlayabileceğiniz oyunda hayatta kalabileceğiniz alan giderek daralırken, düşmanlarınız da azalıyor.

Hala erken erişimde olan oyunun son sürümü çıkmamasına rağmen oyuncular tarafından fazlasıyla seviliyor. Ancak oyun dün kendi içinde bir kilometre taşını geride bıraktı. Steam’in “Mevcut oyuncu sayısına göre en iyi oyunlar” listesinde zirveye çıkan PlayerUnknown’s Battlegrounds, CS:GO ve Dota 2’yi geride bırakmayı başardı. Aynı anda 877 binden fazla kullanıcının aktif olarak oynadığı oyun şimdiye kadarki en yüksek verisine ulaştı. Güncellenen listede ikinci sıraya düşmüş olsa da PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Dota 2 arasındaki çekişme iyiden iyiye tırmanmış gibi görünüyor. Oyunun henüz tamamlanmamış olmasına karşın edindiği popülerlik ise takdir edilesi. Ayrıca Dota 2 gibi ücretsiz olmadığı da göz önüne alınınca, başarısının etkileyiciliği de artıyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Steam’de 69 TL fiyatla satışta. Oyunun 2017’nin sonlarına doğru Xbox One için de çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.