reklamı kapat

POPÜLER

PUBG

PUBG 1 milyon euroluk ligini duyurdu

PUBG Corporation ve StarLadder, Avrupa’daki ilk PlayerUnknown’s Battlegrounds profesyonel ligini başlatarak e-spor dünyasındaki hacmini genişletecek. Profesyonel PUBG Avrupa Ligi ve Contenders League için yıllık birleşik ödül havuzu 1 milyon euro olacak.

Advertisement

Ocak 2019’da başlayacak olan Avrupa Ligi, global ölçekte rekabetçi bir sistemin parçası olacak. PEL’nin en iyi takımları, sezon sonunda her bölgenin en iyi takımlarının karşı karşıya geleceği uluslararası bir etkinlikte yarışma şansını elde edecekler. Lig, 2019 sezonunda üç aşamadan oluşacak.

Sezon boyunca Avrupa Ligi’ndeki 16 takımı, Avrupa ülkelerinin başkentlerinden birisinde özel tasarlanmış bir Battle Royale LAN Stüdyosunda karşı karşıya gelecekler. PUBG Corp. katılımcı takımların konaklama ve seyahat masraflarını karşılayacak ve ligin gelirinden pay vererek takımları desteklemeyi sürdürecek. Turnuvanın finale giden ayağı ise ekimde başlayacak ve aralık ortasına kadar 32 takımlı LAN etkinliğinin kazananını belirleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avrupa Ligi, profesyonel takımlar için farklı seviyelerden takımların eşdeğer yetenekteki rakipleriyle karşılaştığı rekabetçi bir piramidin zirvesinde olmak anlamına geliyor. Bilinen e-spor turnuvalarının aksine, Avrupa Ligi, üst lige çıkma ve alt lige düşme prensibini benimseyecek. PUBG bu sistem ile yetenekleri takımlara adil bir şans vererek en üst seviyede yer almalarını ve rekabetçi dinamiklerini doğal bir şekilde geliştirmelerini sağlayarak, Avrupa Ligi’nin uzun dönem istikrarlı olacağına inanıyor. PUBG’nin lige sıkı bir çalışma ve adanma sonrası katılacak takımlara değer verdiği için PUBG Avrupa Ligi’nde franchise modelini uygulamayacak. Giriş seviyesindeki takımlar, Açık Lig’de üç bölgede yarışacak: Avrupa Batı, Avrupa Doğu, Orta Doğu ve Afrika. Daha üst seviyedeki takımların katılacağı Contenders League, tüm Avrupa’yı birleştirecek. Takımlar üst liglere her aşamanın sonundaki özel promosyon turnuvalarını kazanarak çıkabilecekler. Avrupa Ligi’nin bir parçası olmak ve hemen eleme turlarına katılmak için buraya tıklayıp başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PUBG MOBILE x Mission- Impossible Fallout