reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Son dönemin en popüler oyunlarından PUBG mobile taşınıyor [Video]

“Yılın oyunu” adaylarından PUBG, başarısını mobilde devam ettirmeye hazırlanıyor. PUBG için iki mobil oyun duyuruldu. Savaş alanı artık mobilde.

Çıktığı günden bu yana artan popülerliğiyle dikkat çeken PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, kısa sürede kendini oyunculara kabul ettirmeyi başardı. E-spor’a uygunluğu hala tartışılıyor olsa da kendine bu alanda da yer bulan oyun, aynı zamanda “Yılın oyunu” adayları arasında en az rakipleri kadar iddialı. Steam’in “Mevcut oyuncu sayısına göre en iyi oyunlar” listesinde Dota 2’yi ikinci sıraya iten ve günlük 2 milyondan fazla kullanıcının aynı anda girip oynadığı oyun şimdi mobil platformda da kendine yer açıyor. Çinli Tencent PUBG için iki yeni mobil oyun duyurdu.

Hayatta kal, oyunu kazan

Tencent, PUBG Full Strike ve PUBG Provoking Battleground ismiyle duyurduğu iki oyunu Çin mobil pazarına sürüyor. Timi Studio tarafından geliştirilen Full Strike, 64 kilometrekarelik alanda 100 oyuncunun hayatta kalması üzerine odaklanıyor. Yani orijinal oyunun kendisi gibi. Ana oyundan farklı olarak oyunda daha gelişmiş deniz savaşlarının yer alacağı söyleniyor. Oyunun tamamen ücretsiz olacağı belirtiliyor. Provoking Battleground ise Lightspeed ve Quantum Studio tarafından geliştiriliyor ancak oyunla ilgili detaylı bilgi paylaşılmadı.

Mobil oyunların çıkış tarihi de net değil. Ancak en üzücü nokta bu oyunların Çin pazarında çıkıyor olması. Henüz oyunların globalde oyunların kullanımına açılıp açılmayacağı belli değil. PUBG’nin de hala erken erişimde olduğunu hatırlatalım.

VİDEO