reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones’ta Jon Snow’un kaderi çoktan açıklanmış olabilir

Game of Thrones‘un final sezonu çekimleri devam ederken sayısız teori gündeme geliyor. Bunlardan biri de dizinin en sevilen karakterlerinden birine dönüşen Jon Snow ile alakalı. Hayranlardan biri onun kaderinin çoktan açık edildiğini düşünüyor.

Reddit’te bu teoriyi paylaşan Sc0ttford düşüncelerini dizinin yedinci sezon beşinci bölümüne dayandırıyor. Hatırlarsanız bu bölümde Samwell Tarly üstatların kendi aralarında konuşmasına şahit oluyordu. Burada Aegon kehaneti konuşuluyordu. Bu kehanete göre Aegon başarılı oluyor fakat daha sonra boğulmuş tanrı tarafından ortadan kaldırılıyordu. Dizinin geçtiğimiz sezonunda netlik kazandı ki Jon Snow’un asıl ismi Aegon Targaryen. Bu da kehanetin aslında henüz gerçekleşmediğini, söylenenleri Jon’un yaşanacağını düşünmemiz neden oluyor. Yani Jon önce ak gezenleri ortadan kaldırmayı başaracak. Fakat daha sonra Demir Adalar‘dan biri tarafından öldürülecek. Bu isim Euron, Yara veya Theon olabilir. Fakat teori nedense onu Theon’un öldüreceğine odaklanmayı tercih ediyor. İkisi arasında geçmişe dayanan anlaşmazlıkların bir şekilde gün yüzüne çıkabileceği düşünülüyor. Bize göre bu ismin Euron olması daha makul. Onun işine gelmeyen herkesi ortadan kaldırmayı tercih ettiğini biliyoruz. Ayrıca kendisi Demir Adalar’ın kralı olarak boğulmuş tanrı olmaya çok daha yakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siz ne düşünüyorsunuz? Jon Snow’un sonu gerçekten Demir Ada‘dan birinin elinden mi olacak? Yoksa teori çok zorlama mı hissettiriyor?

İlginizi çekebilir

7. sezon fragmanı