reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranlarına göre Jon Snow’un en büyük hatası

Game of Thrones finalini izlememizin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen Jon Snow hatalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Dizinin hayranları onun finale kadar yaptığı hataları gölgede bırakan büyük bir hataya düştüğüne inanıyor.

Bildiğiniz gibi Jon Snow aradan geçen sezonlar içinde Westeros’un en önemli karakterlerinden birine dönüştü. Başta onu Ned Stark’ın evlilik dışı doğan oğlu olarak tanısak da, aslında durum çok farklı çıkmıştı. Önce onun Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark‘ın çocuğunu öğrendik. Ardından asıl isminin Aegon Targaryen olduğu ortaya çıktı. Bu da onu Game of Thrones dünyasında Demir Taht‘ın asıl sahibi yapıyordu. Buna rağmen Jon Snow bildiklerini kendine saklamayı, bu bilgiyi sadece çok yakın çevresiyle paylaşmayı ve Daenerys Targaryen’ı desteklemeye devam etti. Başlangıçta bu varolan durum adına en doğru karar gibi görülse de, Daenerys Targaryen’ın King’s Landing‘de yarattığı kıyımın ardından herkes ondan bir adım atmasını bekliyordu. Pek çok kişi Demir Taht’ın asıl varisi olduğunu açıklayarak Daenerys Targaryen‘e karşı koymasını istiyordu. Elbette bu kişiler onunla birlikte mücadele vermeye de hazırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones hayranları Jon Snow’a hala kızgın

Fakat sekizinci sezon boyunca Jon Snow’un ağzından duyduğumuz tek şey “Ben Daenerys Targaryen’ın yanındayım. Asla ona karşı çıkmayacağım” oldu. Bu tavrını King’s Landing katliamından sonra da sürdürmesi fazlasıyla can sıktı. Yaptığı onca hataya rağmen Game of Thrones hayranları bunu Jon Snow’un en büyük hatası olarak görüyor. Finalde Daenerys Targaryen’i öldürmesi ise bu hatayı düzeltmek için yeterli olmuyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı