reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones finalinden kesilen kritik sahne

Game of Thrones final bölümünde yaşananlar izleyicileri memnun etmeyi başaramadı. Fakat finalden kesilen bir sahne finalde yaşananları çok daha kabul edilebilir bir halde getirebilirdi.

Advertisement

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un finalinde iki karakter arasındaki ilişki önemli bir rol oynadı. Bu da Jon Snow ve Daenerys Targaryen ikilisi oldu. Daenerys Targaryen’in giderek deliriyor ve bir diktatöre dönüşüyor olması onun durdurulması gerektiği anlamına geliyordu. Bu görevi üstlenen de Jon Snow oldu. Fakat karakter bölüm boyunca onu ortadan kaldırma planlarına hayır derken, bir anda Daenerys’i öldüren isim olması izleyicileri şaşırttı. Fakat bu iyi anlamda bir şaşkınlık olmadı. Aksine temelsiz bir hareket gibi hissettirdi. Bunun sebebinin kesilen bir Jon Snow sahnesi olduğu anlaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalini şekillendiren karar

The Art of Game of Thrones isimli kitapta final bölümünden çıkartılan önemli bir sahneye dair detaylar yer alıyor. Kullanılmayan sahnede Jon Snow savaş sonrasında harabeye dönen şehirde yürüyerek Lekesizler ordusuyla bir araya geliyor. Ardından da Jon Snow’un Daenerys’i öldürdüğü sahne yaşanıyor. Bu sahne aşırı önemli bir detay içermemesine rağmen karakterin gözünden küle dönen şehri görmemizi sağlıyor. Bu sayede Westeros‘a Jon Snow’la birlikte bakma fırsatı oluyoruz. Onu Daenerys’e ulaştıran bu sahne sonrasında Jon’un şaşırtıcı kararı artık daha çok makul bir hal alıyor. Bu sahnenin çıkartılmış olması ise dizinin bolca eleştiri alıyor olma nedenini ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı