reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 10. sezon

The Walking Dead 10. sezon öncesi zaman atlamasında neler oldu?

The Walking Dead 10. sezon başladığında dizide birkaç aylık bir zaman atlaması yaşandığını fark ettik. Peki görmediğimiz süreç içinde tam olarak neler oldu?

Son zamanlarda The Walking Dead’in dünyasında pek çok zaman atlamasına şahit olduk. Bunlardan bir tanesi altı senelik bir süreyi görmememizle sonuçlandı. Onun ardından gelenler biraz daha ufak ve önemsiz kalıyor. Onuncu sezon öncesinde yapılan birkaç aylık zaman atlaması da bu açıdan bakınca aslında çok da önemli değil. Diziyi en son bıraktığımızda kış aylarındaydık. Onuncu sezona ise bahar aylarında başladık. Bu da çok bir şey kaybetmediğimiz anlamına geliyor. Fakat Carol’un hikayesi açısından önemli kabul edilebilecek birkaç detay bulunuyor.

The Walking Dead 10. sezon zaman atlaması

Lines We Cross isimli bölümde Carol ve Ezekiel arasındaki ilişkinin giderek kötü bir hal aldığını anlıyoruz. Bunun nedeni Henry’nin ölümü. Carol bu sebeple herkesten uzak kalmayı tercih etmiş gibi görünüyor. Bu noktada çizgi romanlarda Michonne’un hikayesi olarak gördüğümüz olayların dizide Carol’a uyarlandığını görüyoruz. Geri döndüğü zaman karşılaştığı tepki onun uzun zamandır ortalarda olmadığını anlamamızı sağlıyor. Carol ve Daryl’ın kaçma planları ise sezona heyecan getirebilecek olay örgülerinden sadece biri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun dışında Negan hala tutuklu olmasına rağmen artık gün içinde dışarıda çalışıyor. Durumunda henüz hiçbir değişiklik yok. Fakat Negan’ın bu durumu kendi çıkarına kullanmaya çalışacağına şüphemiz yok. Bir de Rosita ve Siddiq ikisinin bebeği Coco’nun bu zaman atlamasında dünyaya geldiğini fark ediyoruz. Şimdi Rosita, Siddiq, Gabriel ve Eugene dörtlüsü bu bebekle ilgileniyor.

İlginizi çekebilir

The Walking Dead 10. sezon 2. bölüm tanıtımı