reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro için çıkan kamera odaklı büyük güncelleme

Kamera konusunda hali hazırda çok güçlü olan amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro, bu konuda güncellemeler ile daha da iddialı hale geliyor.

Advertisement

İlerleyen süreçte Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali bulunan Huawei Mate 30 Pro, kamera sistemiyle DxOMark’ın lideri konumunda yer alıyor. Özellikle düşük ışık fotoğraf performansı inanılmaz olan model, bu gücünü şimdi video tarafına da getiriyor. Mate 30 Pro için kısa süre önce yayımlanan 1 GB boyutundaki yeni güncelleme, amiral gemisine “Ultra HD Night Video” özelliğini ekliyor. Firmanın açıklamasına göre model bu özellik sayesinde geniş açı kamerasında video çekerken 51.200 ISO’ya kadar çıkış yapabiliyor. Bu da telefonun inanılmaz düşük ışıkta bile aydınlık video çekebileceği anlamına geliyor. Yayımlanan güncelleme ile telefonun artık daha doğal renklere sahip fotoğraflar çekebildiği de sevindiren detaylar arasında. Bu gerçekten çok güzel görünüyor çünkü telefonun renkleri biraz fazla zorladığı eleştirilen yanları arasında yer alıyor. Güncelleme ile Mate 30 Pro için bilinen birçok sorunun ortadan kaldırıldığı aktarılırken, telefon her güncelleme ile daha iyi hale geliyor.

Huawei Mate 30 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro kamera donanımıyla da fark yaratan bir model

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video çekebiliyor. Bu da modelin en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor. Şu an bu kadar yüksek hıza ulaşabilen başka hiçbir akıllı telefon bulunmuyor.

İlgili Video