reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro hakkında iki önemli yeni gelişme

Türkiye’de henüz satışa çıkmayan ancak geleceği yönünde bilgiler gelen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro hakkında iki önemli gelişme yaşandı.

Huawei Mate 30 Pro için bahsettiğimiz bu gelişmelerin ilki bir yazılım güncellemesi. Telefon için gönderilen üçüncü yazılım güncellemesini gönderen firma, bu sayede güçlü amiral gemisini başta kamerası olmak üzere daha iyi hale getiriyor. Yavaş çekim video, Bluetooth ve koyu arayüz hakkında önemli hataları çözen güncelleme, yeni kamera optimizasyonları da getiriyor. Buna ek olarak EMUI 10 odaklı yenilikler de bulunuyor. Söylendiği kadarıyla 10.0.0.125 numaralı güncelleme ile yeni kilit ekranı tarzları geliyor. Aynı zamanda yeni bir her zaman açık ekran seçeneği de sunulanlar arasında yer alıyor. Kısa süre önce Çin, Malezya ve ardından Romanya’da satışa sunulan Huawei Mate 3o ailesi, adım adım Türkiye’ye de yaklaşıyor. Ancak dediğimiz gibi halen bu konuda resmi bir açıklama bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30 için LZPlay desteği geri döndü

Huawei, uygulanan ambargo nedeniyle Mate 30 Pro ve Mate 30 için Google’dan Android lisansı alamadı. Bu yüzden modellerin içerisinde Play Store dahil olmak üzere Google uygulamaları ve servisleri yer almıyor. Ancak hatırlarsınız daha sonra ortaya çıkan LZ Play üstünden telefonlara tüm Google uygulamalarının eklenebildiği görülmüştü. Fakat bu yöntem geçtiğimiz hafta iptal edildi ve ardından Mate 30’lar SafetyNet güvenlik testinden geçemez hale geldi. İşte durum değişmiş gibi görünüyor. Çünkü kaynaklar LZ Play‘in kullandığı yolun yeniden aktif edildiğini belirtiyor. Bu yöntem sadece Huawei cihazlarda yer alan bir açığı kullanıyor deniyor.

İlgili Video