reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30’a Google uygulamaları yükleme [Video]

Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30 modelleri Google uygulamaları olmadan geliyor. Ancak bu uygulamalar istenirse rahatlıkla yüklenebiliyor.

Huawei, biliyorsunuz uygulanan ambargo nedeniyle Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30 için Google’dan Android lisansı alamadı. Durum böyle olunca modellerin içerisinde Google uygulamaları ve servisleri yer almıyor. Richard Yu, cihazlarda ambargo nedeniyle Google Mobile Services (GMS) kullanamadıklarını, bunun yerine modellerin Huawei Mobile Services (HMS) ile geldiğini paylaşıyor. Bu durumda Play Store uygulama marketine erişim sağlayamayan telefonlar, bunun yerine Huawei’nin uygulama marketi AppGallery ile geliyor. Ancak kullanıcılar burada tamamen çözümsüz kalmış değil. Sonuçta Android temelli olan modellere bu adresteki Google Services Framework yükleyici ile Google servisleri ve bağlantı olarak uygulamaları yüklenebiliyor. Aynı zamanda Play Store’a da erişim sağlayan bu yöntem sayesinde cihazlarda hemen her Android uygulaması sorunsuz olarak kullanılabiliyor. 10 dakika sürdüğü belirtilen süreçte sadece mobil ödeme ve banka uygulamalarının çalıştırılamadığı aktarılıyor. Burada bankaların orijinal sertifika istediğinden bahsediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro Türkiye’de satılacak mı?

Bu konuda maalesef halen henüz resmi bir açıklama yok. Firma halen hiçbir bölge için tam olarak bir tarih vermiyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi telefonların Avrupa başta olmak üzere Çin dışında satılmayacağı yönünde. Bu halen oldukça üzüyor.

İlginizi Çekebilir

Mate 30 Pro’nun güçlü rakibi iPhone 11 Pro Max