reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro için büyük güncelleme

Son dönemin en çok dikkat çeken amiral gemisi akıllı telefonu Huawei Mate 20 Pro, firma tarafından büyük bir güncelleme aldı. İşte detaylar;

Türkiye’de aralık ayı içerisinde satışa sunulacak Huawei Mate 20 Pro, yurt dışında satışa çıkmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmişken tam 491 MB‘lık bir güncelleme aldı. Huawei’nin yazılımsal olarak sıkı tuttuğu model, güncelleme ile ilk olarak Android ekim güvenlik güncellemesine kavuştu. Bu güncelleme tespit edilen gerçekten önemli birçok güvenlik açığını kapatıyor. Güncelleme ile ayrıca telefona yeni filtre ve efektler ekleniyor. Huawei Mate 20 Pro sahipleri artık video modunda yapay zeka temelli renk efekti, arka olan bulanıklaştırma ve retro filtre kullanabiliyor. Bunlara ek olarak telefona bir AI zoom özelliği de ekleniyor. Bu da video sırasında ince netlik değiştirmeye izin veriyor deniyor. Güncellemeye direkt olarak telefon ayarlarındaki sistem güncelleme menüsünden erişilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazılımsal olarak güçlenen Huawei Mate 20 Pro, teknik olarak da çok güçlü bir model

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 4.200 mAh kapasitesinde pili bulunan telefon, kablo üzerinde 40W, kablosuz olarak 15W hızlı şarj ile destekliyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Oldukça güçlü halen gelen yeni Apple Mac Mini