reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Pizza yapan pickup; Toyota fantastik projelerini tanıttı

02 Kasım 2018

SEMA’nın en lezzetili projesine imza atan Toyota, Pizza Hut ile gerçekleştirdiği ortaklıkla pişirme işlemini yapan bir robotu işe dahil etti.

Vegas’ta devam etmekte olan SEMA’nın fabrika katılımcılarından birisi de Toyota oldu. Son dönemlerde Avrupa pazarında nispeten daha sessiz olan Japon üretici, yeni jenerasyon Corolla‘nın tanıtımının ardından Amerika pazarındaki hamlelerini de yapmaya başlıyor. SEMA’da Corolla üzerinden ön plana çıkmasını beklediğimiz Toyota, bunun yerine oldukça ilginç bir projeyi çıkardı karşımıza. Pazarda satışa sunduğu önemli pickup modeli Tundra‘yı, Pizza Hut ile gerçekleştirdiği ortaklıkla bir “şefe” çevirdi. Hidrojen yakıt hücreli altyapı üzerine kurulan bu projeyi, karakter olarak ciddi anlamda dikkat çeken ikinci bir üye tamamlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

7 dakikada pizzanız hazır

Tundra Pie Pro adıyla tanıtımı gerçekleştirilen pizzacı Tundra’nun yatak bölümünde pizza yapımını gerçekleştiren bir robot karşımıza çıkıyor. Motor ve diğer bileşenleri Mirai ile birebir aynı olan modelde gönderilen komutun ardından yaklaşık 7 dakikalık bir sürede pizza hazır hale gelebiliyor. Buzlukta yer alan pizzanın fırına alınması, pişirilmesi ve dilimleme yapılıp paketlenmesi, robotun gerçekleştirdiği işlemlerin temelini oluşturuyor. Organizasyonda sergilenen ikinci Tundra konseptiyse daha çok maceracılara hitap ediyor. Tavanında entegre tente barındıran konseptte; Fox coil-over süspansiyon sistemi, gövde korumalıkları ve özel arazi lastikleri dikkat çekiyor. Projelerle ilgili düşünceleriniz bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.