reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Corolla

Yeni Toyota Corolla’nın potansiyelini gösteren modifikasyonlar

SEMA’nın nefes kesen katılımcılarından birisi olan yeni jenerasyon Toyota Corolla, dikkat çeken yeni kimliğinin tüm potansiyelini sergilemiş durumda.

İlke kez geride bıraktığımız mart ayı içerinde karşımıza çıkan yeni jenerasyon Toyota Corolla için meraklı bekleyiş devam ediyor. Yeni tasarım kimliğiyle çok ciddi bir sportiflik ivmesi kazanan model, ilk gün bahsettiğimiz gibi modifikasyon geliştirmelerinin de favorilerinden olmaya aday. Bunun en güzel örnekleriniyse Vegas’ta düzenlenen modifikasyon fuarı SEMA’da görme şansımız oldu. Beklediğimiz gibi oldukça geniş yelpazede organizasyon sınırlarını işgal eden Corolla, 80’li yıllarda üretilmiş efsane AE86’ya da selam göndermeyi unutmadı. Toyota’nın yarış departmanı tarafından yıl içerisinde 1.000 beygirlik bir drift otomobilene de dönüştürülen Corolla, Amerika’da bir süre daha gündemde kalacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nefes kesen detaylar

Birbirinden özel detaylar barındıran projeler arasında Ken Block ile gerçekleştirdiği işlerden tanıdığımız Hoonigan ekibi de yer alıyor. Bakış açısını motor sporlarından yana kullanan ekip, kullandığı jant takımı ve ışıklandırma grubuyla bizleri 90’lı yılların ralli otomobillerine götürmek istiyor. Kaputunun altında da geliştirmelerin yapıldığını öğrendiğimiz projede, egzoz ve yarış koltukları da es geçilmeyen noktalar arasında. AE86’ya selam gönderen projedeyse Muscle Tuner Automotive ekibinin imzası var. Aracın gövdesinde yapılan değişimlerle “underground” havasını oldukça başarılı şekilde veren geliştirici, gövdede kullandığı çıkartmalarla AE86’ya nazire yapıyor. Kırmızı rengiyle en “yasal” modifikasyon olarak nitelendirebileceğimiz proje ise The Super Street Corolla adıyla sesleneceğiz. Üzerinde karbon fiber parçaların da kullanıldığı otomobilde; geliştirilmiş motor, coilover yaylar ve dörtlü egzoz sistemi ön planda. Siz de projeler arasından en çok beğendiğinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

İlgili video

Toyota Corolla’nın drift aracına dönüşümü