reklamı kapat

POPÜLER

2019 Toyota Corolla

Türkiye’de üretilen 2019 Toyota Corolla için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Yeni nesil testler kapsamında oldukça başarılı bir sınav veren yeni jenerasyon Toyota Corolla, güven tazeleyerek yoluna devam edecek.

Geçtiğimiz ocak ayında Sakarya’daki tesislerinde seri üretimine başlanan 2019 Toyota Corolla, EuroNCAP değerlendirmesinde çarpışma testinin tüm disiplinlerinde başarılı sonuçlara imza atarak 5 yıldıza layık görüldü. Markasının yeni platformu üzerine üretilen 12.nesil Corolla, platformun artısı olarak yüksek dayanımlı çeliğin stratejik olarak doğru noktalara yerleştirmesiyle burulma noktaları oluşturuluyor. Araç bu sayede olası bir çarpışma anındaki enerjiyi sönümleyerek kabinden uzak tutmayı başarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Toyota Corolla test sonuçları

Yeni Corolla, Toyota’nın gelişmiş güvenlik sisteminin ikinci nesli olan Toyota Safety Sense 2 ile oldukça nitelikli asistanlar barındırıyor. Bu kapsamda; yaya ve bisikletlileri algılama özelliğine sahip Çarpışma Önleme Sistemi, Uyarlanabilir Hız Sabitleme, direksiyon müdahalesi özelliğine sahip Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi, Otomatik Uzun Far Asistanı ve Trafik İşareti Tanımlama Sistemi gibi gelişmiş donanımlar devreye giriyor. Corolla’nın, hibrit versiyonunda tüm bu paketlerin standart olarak sunuluyor olması da altı çizilmesi gerekenler arasında. Paylaşılan beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde Corolla’nın; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 95, çocuk korumasında yüzde 84, yaya korumasında yüzde 86 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 77 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz.