reklamı kapat

POPÜLER

2019 Renault Clio

Başarılı rakamlar; 2019 Renault Clio için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Elde ettiği derecelerle üst seviye modellere göz kırpan 2019 Renault Clio, kullanıcı cephesindeki bakış açılarını etkileyecek gibi görünüyor.

Toyota Corolla ile birlikte Türk otomobil sanayisi için önemli isimlerin başında hiç şüphesiz Renault Clio geliyor. Bursa‘da yer alan fabrikada üretimi gerçekleştirilen ve buradan tüm dünyaya ihraç edilen otomobil, başarılı satış rakamlarıyla da markası için ayrı bir konumda. Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi duyuruyla birlikte tüm dünyaya en çok satılan Fransız otomobili (15 milyon) rozetini elde B sınıfının gedikli üyesi, geçtiğimiz mart ayında güncellenmiş yüzüyle karşımıza çıkmıştı. Elde ettiği dokunuşlarla yine ihtiyaç odaklı gelişimleri beraberinde getiren 2019 Renault Clio, aradan geçen kısa zamanın ardından bu kez çarpışma testiyle adından söz ettirecek. Euro NCAP tarafından paylaşılan sonuçların tamamından yüksek rakamlar elde eden Clio, ortalama baz alındığında 5 yıldıza layık görüldü.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Renault Clio NCAP sonuçları

2019 yılı güncel standartlarında geçekleştirilen testlerin toplamda dört farklı kriter üzerinden ortalama olarak sonuçlandığını artık biliyoruz. Aracın standart sunduğu donanımların da dikkate alındığı değerlendirme kapsamında Clio’nun; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 96, çocuk korumasında yüzde 89, yaya korumasında yüzde 72 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 75 oranında rakamlar elde ettiği görülüyor. Açıklanan ortalamanın ardından beş yıldızı kapan yeni model, Corolla ile birlikte Türkiye’de üretilen ve güven veren ikinci isim olarak kayıtlardaki yerini koruyacak. Test görüntülerine haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirisiz.