reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile

50 bin dolar ödüllü PUBG Mobile turnuvası

Tencent ve StarLadder, 2019 içerisinde aralarından Türkiye’nin de bulunduğu dünyanın çeşitli bölgelerinde PUBG Mobile turnuvaları düzenleyeceklerini duyurdu.

Bu turnuvalar dizisinin Rusya, Kazakistan ve Türkiye ayağını oluşturacak olan Oppo R.T.K Series, 20 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında, Battle Royale oyunu PUBG Mobile hayranlarını bekliyor. Final aşamasına 12 takımın katılacağı turnuvanın toplam 50 bin dolarlık ödül havuzu olacağı belirtiliyor. Ödül gerçekten oldukça yüksek görünüyor. Yapılan açıklamaya göre Oppo R.T.K. Series turnuvalarındaki oyunlar TTP (Üçüncü şahıs) modunda oynanacak ve Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi haritaları kullanılabilecek. Tüm bölgelerde düzenlenecek açık elemelere toplam 512 takım kabul edilecek. Daha sonra, en güçlü 24 takım kapalı elemelere katılmaya hak kazanacak. Her bölgenin finalinde kapalı elemeden gelen 14 takım ile 2 davetli takım yer alacak. Buradan çıkacak olan 4 takım, bölgeyi turnuvanın küresel finalinde temsil edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyük ödüllü PUBG Mobile turnuvası için Türkiye elemeleri 3 – 6 Haziran tarihlerinde

Üç bölgeden toplam 12 takımın katılacağı finallere, organizatörler de oyun yayıncılarından oluşan 4 takımı davet edebilecek. Takımlar iki gün sürecek olan final müsabakalarında toplam 50 bin dolarlık ödül havuzundan pay almak için karşı karşıya gelecek. Elemelere katılım buradan ulaşabileceğiniz adreste yapılacak ve Türkiye elemeleri 3—6 Haziran arasında gerçekleştirilecek. Turnuvanın 1.’si 20 bin dolar, 2.’si 10 bin dolar, 3. ve 4.’lerinin her biri 5 biner dolar, 5.’den 8.’ye kadar sıralamaya giren takımların her biri ise 2 bin 500’er dolar ödül kazanacak.

İlginizi Çekebilir

Bu da popüler oyunun masaüstü için çıkacak Lite sürümü