reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Corolla Trek

Bisiklet ve macera genlerinin ilhamıyla geliştirildi; Toyota Corolla Trek

Felsefesine uygun kullanıcıların dikkatini çekmesi muhtemel olan Toyota Corolla Trek, yeteneklerini destekleyen donanım farklılıklarına sahip olacak.

SUV modellerinin muazzam şekilde ilgi görmesiyle birlikte kullanıcıların alışkanlıklarına her şekilde cevap vermeye çalışan marka, binek modellerine de bu formülü bir süredir yansıtıyor. Geçtiğimiz yıl Fiesta gibi B segment bir modele yansıyan yerden yükseltme felsefesini artık pek çok yeni modelde görmek mümkün. Yeni jenerasyonuyla önemli bir kimlik değişimi yaşayan Toyota Corolla için de benzer nitelikleri artık karşımızda görüyoruz. Standart versiyondan 20 milimetre oranında daha yüksekte konumlandırılan ve gövde kitiyle bu temeli desteklenen Toyota Corolla Trek, üst segment bisiklet üreticisi Trek‘in de izlerini taşıyor. Bu özelliği sebebiyle daha özel bir kitleyi de kendisine çekebilecek olan modelin üç farklı motor seçeneğiyle sunulmasını bekliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Corolla Trek hakkında masada ilk görünenler

Corolla’nın station wagon gövde tipi üzerine geliştirdiği Trek versiyonuyla birlikte temel noktalarda farklılıkların göze çarpacağını söyleyebiliriz. Gövde üzerinde ruhuna uygun şekilde plastik korumaların yer aldığı modelde 17 inçlik jant seti de standart olarak gelen parçalar arasında. Kokpit bölümünde bizleri Trek logosuyla karşılayan versiyonda ahşap kaplamalar da dikkatleri üzerine çekecek cinsten. Henüz tüm teknik detayları paylaşılmayan Corolla Trek’in kaputunun altında ise 1,2 litrelik turbo benzinli ile birlikte 1,8 ve 2.0 litrelik hibrit seçenekleri karşımıza çıkacak. Fiyat detayları da henüz resmiyet kazanmayan model önümüzdeki günlerde daha net parçalarıyla karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

2019 Toyota Corolla çarpışma testi