reklamı kapat

POPÜLER

Yeni jenerasyon Toyota Corolla Sedan ne zaman satışa çıkacak?

Bu yılın ilk yarısı içerisinde tanıştığımız yeni jenerasyon, Toyota Corolla Sedan cephesinde kademli olarak Amerika üzerinden yansıyacak gibi görünüyor.

Devam etmekte olan otomobil piyasasının en eski isimlerinden birisi hiç şüphesiz Toyota Corolla. 60’lı yılların ortalarında başlayan macerasında 2016 model yılıyla 50. yaşını geride bırakan bu önemli ismin 12. jenerasyonuyla geçtiğimiz mart ayında tanıştık. Bu zamana kadarki en ciddi tasarımsal değişimlerinden birisi elde eden otomobilini sadece hatcback versiyonuyla karşımıza çıkartan Toyota, yurt dışında kademeli olarak kullanıcılarla buluşma aşamalarında. Önümüzdeki yıl içerisinde yavaş yavaş Türkiye’ye geliş sürecinin başlamasını beklediğimiz 2019 model yıllı yeni yüz için yurt dışındaysa farklı bir telaş mevcut. Honda Civic ve Ford Focus gibi önemli rakiplerin karşısına çıkacak sedan versiyon için beklentilerin oluşmaya başladığını fark eden kaynaklar, yavaş yavaş bu konuyla ilgili de adım atmaya başlıyor. Henüz herhangi görsel paylaşılmasa da, sedanın 2020 model yılıyla pazara sunulması büyük oranda kesinleşmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ufukta 2020 var

Özellikle Amerika pazarında ciddi bir kitlesi bulunan Corolla Sedan’ın ilk satışa sunulacağı yerleden birisi de bu bölge olacak. 2020 model yılıyla tanıtılma sürecinin ardından önümüzdeki yılın ikinci yarısı itibarıyla asfalta inme konusunda geri sayma aşamalarının da başlaması gündemde. Burada bizleri ilgilendiren asıl konuysa, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarı. Şu anlık yansıyan bilgiler doğrultusunda, Türkiye’nin 2020 öncesinde takvime alınma durumu biraz zor gibi görünüyor. Amerika’nın ardından Avrupa ve sonrasında Türkiye gibi bir çizelgenin masada durduğu da aşikar. Motor ve donanım seçenekleri olarak hatcback ile birebir aynı yapıyı barıdıracak olan sedan için en temel fark her zaman olduğu gibi arka bölümdeki tasarım, ebatlar ve iç dünyasındaki kullanım alanı olacak. Siz de Corolla ile ilgili beklentilerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video

2019 Toyota Corolla Hatcback