reklamı kapat

POPÜLER

Daredevil 3. sezon sonrası Daredevil 4. sezon onayı gelecek mi

Daredevil 4. sezon onayını tehlikeye atan araştırma

Daredevil 3. sezon bölümleriyle övgüleri toplasa da dizinin Netflix geleceğine gölge düşüren yeni istatistikler açıklandı.

Daredevil 3. sezon bölümlerini bir çırpıda bitirip “Daredevil 4. sezon onayı geldi!” haberini heyecanla bekliyorsanız işler şimdilik umduğunuz gibi gitmeyebilir. Netflix’in önce Iron Fist sonra da Luke Cage’i iptal etmesinin ardından kalan Marvel dizileri için de büyük bir tedirginlik oluştu. Her ne kadar Netflix’ten “Dizileri iptal etme kararı bizim elimizde. Şimdilik performanslarından memnunuz.açıklaması yapılmış olsa da bu açıklamanın hemen ardından gelen Luke Cage iptali gerilimi artırıyor. Business Insider‘da yayınlanan yeni rapor ise Daredevil 4. sezon için işlerin çok parlak olmayabileceğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daredevil 3. sezon için ilgi düşük

Luke Cage iptaline ilişkin sebep kulislerde diziye duyulan ilginin düşmesinden ziyade Marvel ile anlaşmazlık olarak dolaşıyor. Ancak şu da bir gerçek ki ne Luke Cage ne de Iron Fist, Daredevil kadar ilgi çeken diziler değildi. Crimson Hexagon’ın hazırladığı raporda ise Netflix’in favori Marvel dizisine olan ilginin azaldığı görünüyor. Netflix resmi izlenme rakamlarını paylaşmadığı için raporda sosyal medya verileri esas alınmış.

Jessica Jones’un verilerine bakıldığında ilk sezon yayınlandığında 300 bin Twitter ve Instagram paylaşımı görünürken, 2. sezonda bu ilgi yarı yarıya düşmüş. Daredevil’ın verilerinin de kademeli olarak azaldığı görünüyor. İlk sezonda 275 bin paylaşıma sahip olan dizinin ikinci sezonu 200 bin civarında seyrederken üçüncü sezon ekimin yarısına kadar ölçüldüğünde şimdilik 75 binde seyrediyor. Ekim sonu ölçümlerinde bu sayı elbette artabilir ancak şu halde ilk sezonun ihtişamına ulaşması zor gibi görünüyor.

Ancak paylaşımların ve konuşulurluğun “pozitifliği” de önem taşıyor. Iron Fist en beğenilmeyen Netlix – Marvel dizisiyken, Daredevil en beğenilen dizi olarak öne çıkıyor. Bu durumda Daredevil 4. sezon için hala umut olabilir. Tabii Marvel, Luke Cage’deki gibi zorluk çıkarmazsa…

İlginizi çekebilir

Daredevil 3. sezon fragmanı