reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Marvel dizileri Daredevil 3. sezon

Daredevil 3. sezon bölümlerinde gizli Agents of S.H.I.E.L.D. göndermesi

Daredevil 3. sezon bölümlerindeki detay Marvel dizileri arasındaki bağlantıyı gösteriyor ve dizilerin aynı evrende geçtiğinin yeniden altını çiziyor.

Daredevil 3. sezon bölümleriyle beraber Marvel dizileri arasındaki bağlantı bir kez daha öne çıkarılıyor. Bildiğiniz gibi Marvel “tamamen bağlantılı evren” mantığıyla ilerliyor. Yani Marvel dizileri aynı zamanda sinematik evrenle de bağlantı taşıyor. Geçmişte Agents of S.H.I.E.L.D., Daredevil ve Luke Cage dizileri arasında aynı evrende geçtiklerine dair küçük ipuçları görmüştük. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklenmiş durumda. 3. sezonda pek çok New York Bulletin sahnesine sahip olan Daredevil’da, Karen Page’in çalışma ortamı bize bir “easter egg” sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

New York Bulletin’le kurulan bağlantı

Bulletin’in duvarlarında gazetenin manşet haberleri yer alıyor. Dizinin sinematik evrenle olan ilişkisine dair ipuçları da aslında burada görünebiliyor. Örneğin Hulk’ın Harlem’im altını üstüne getirmesi gibi. Yeni sezonda ise bu “manşetler duvarına” yeni bir makale eklenmiş durumda. Karen’ın masasına hayli yakın olan makale “Blackout cripples NY” başlığı taşıyor. Söz konusu makale ise geçmiş sezonlarda duvarda bulunmuyordu. Duvardaki yerini alan yeni makalenin ise Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinin 4. sezonundaki Watchdogs saldırılarına gönderme olduğu düşünülüyor. Marvel’ın bağlantılı evrenler konusunda ne kadar titiz çalıştığı düşünülünce, duvardaki haberin öylesine yerleştirilmiş bağımsız bir haber olma ihtimali ise pek yok diyebiliriz. Dizinin 3. sezonuna ait tüm bölümlere Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Daredevil 3. sezon tanıtımı