reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Daredevil 4. sezon

Daredevil ve Netflix’in diğer Marvel dizilerinin Disney+’a geçme ihtimali

Netflix, Daredevil 4. sezon ile üçüncü Marvel dizisini de iptal edince, hayranlarda yeni bir beklenti oluştu. Yapılan açıklamaların ucu açık olmasıyla alevlenen bu ihtimal ne yazık ki pek gerçekçi değil.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Netflix, Daredevil 4. sezon bölümlerini çekmeyeceğini ve diziyi iptal ettiğini açıkladı. İlk üç sezonun platformda yayınlanmaya devam edeceğini söyleyen çevrim içi yayın servisi karakterin ise Marvel evreninde hayatını sürdüreceğini belirtti. Öte yandan Marvel da yayınladığı açıklamasını “Korkusuz Adam’ın gelecekteki yeni maceralarını merakla bekliyoruz.” cümlesiyle bitirince, hayranlarda “Diziler Disney’in çevrim içi platformuna geçiyor” algısı oluştu. Ancak ne yazık ki işler tam olarak öyle değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daredevil Disney’e geçmiyor

Rolling Stone televizyon eleştirmeni Alan Sepinwall, neden böyle bir şey olamayacağını Twitter’ı üzerinden açıklıyor. Sebeplerin başında dizinin yapımcılarının Disney’in servisi için diziyi çekmek istememelerini açıklaması yer alıyor. Sepinwall, “İsteseler dahi anlaşmalarına göre bu imkansız.” diyerek böyle bir şey olamayacağını kaydediyor. Disney+’taki Marvel dizilerinin Marvel Studios tarafından hazırlandığını ancak Netflix’tekilerin Marvel TV yapımcıları tarafından ortaya koyulduğunu da belirten Sepinwall, bu iki departmanın kendi içinde de hayli sorunlu olduğunu ve anlaşamadığını belirtiyor. Sepinwall, teknik olarak birkaç yıl sonra bir Daredevil veya Luke Cage dizisini Disney+’ta görebileceğimizi de söylüyor. Ancak bunun Netflix dizilerinin devamı olmayacağını kaydediyor. “Yeniden bu dizileri yapsalar bile sıfırdan başlayacaklar tıpkı Sony’nin Andrew Garfield’ını bırakıp Tom Holland’la yola devam edilmesi gibi.

Uzun lafın kısası, hayır, Marvel dizileri başka bir platformda devam etmeyecek. Birkaç yıl sonra çekilse bile oyuncu kadrosu tamamen değişmiş, özü de farklılaşmış olarak karşımıza çıkacaklar. Disney+’ın Netflix’e kıyasla “aile dostu” bir temayı kendine baz alacağını da kaydedelim. Charlie Cox’lu Daredevil 4. sezon umutları için ne yazık ki kapılar tamamen kapandı gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Dizinin 3. sezon fragmanı