reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

marvel daredevil

Marvel hayranlarını kızdıran Daredevil iddiası

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan ve Netflix’te ekrana gelen Daredevil dizisinin iptal edildiği geçtiğimiz günlerde belli oldu. Bu haber hayranları fazlasıyla üzdü. Fakat alınan bu kararın arkasında sandığımızdan farklı bir sebep olabilir gibi görünüyor.

Advertisement

Kısaca durumu özetlemek gerekirse, Marvel stüdyoları geçtiğimiz yıllarda The Defenders üyelerinin televizyon haklarını Netflix’e devretti. Sözleşmenin detaylarını bilmesek de, karakterlerin ve dizide anlatılacak hikayelerinin kontrolü tamamen Netflix‘e bırakıldı. Bu doğrultuda Daredevil başta olmak üzere Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage ve The Punisher’ın hikayelerini seyrettik. Fakat izlenme oranları giderek azalan bu diziler teker teker iptal edildi. Son olarak iptal dalgası bu grubun en popüler üyesi Daredevil’ı da vurdu. Hayranlar alınan bu karara inanamayıp Netflix’i suçlamaya başladı. Fakat son söylentiler suçlunun Netflix olmayabileceğini iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Collider ekibinden Steven Weintraub‘ın paylaşımına göre Daredevil’ın iptal kararını Netflix değil, Marvel aldı. Bu kararın arkasındaki nedenin ne olduğunu bilmiyoruz. Fakat herkesin aklına aynı ihtimal geliyor. O da tüm bu karakterleri Disney+ platformuna aktarma isteği. Açıkçası böyle bir şey yasal olarak mümkün mü, bilmiyoruz. Ne de olsa ortada Netflix’le birlikte imzalanmış bir sözleşme var. Öte yandan dizilerin iptali konusunda Marvel’ın söz hakkı olmadığı daha önce konuşulan detaylardan biriydi. Bakalım hayranları kızdıran bu iddia doğru çıkacak mı?

İlginizi çekebilir

Marvel’s Daredevil 3. sezon videosu