reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

2018’de Türkiye Twitter’da en çok neleri konuştu?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da seneyi kapatırken Twitter Türkiye gündemine neler damga vurmuş gelin bir bakalım.

Gündemi takip etme konusunda farklı sesleri aynı anda duyabileceğiniz bir platform olan Twitter, 2018 Türkiye verilerini paylaştı. Paylaşılan verilere göre 2018’de en çok konuşulan konulardan biri Survivor 2018 oluyor. En çok kullanılan hashtag de yine Survivor 2018’e ait. Dizi cephesinde ise Adını Sen Koy, kendinden en çok bahsettiren yapım. Erkan Meriç ve Hazal Subaşı da en çok konuşulan ikili olarak dikkat çekiyor. Yılın en büyük olaylarından biri gurme yazar Vedat Milor‘un yaptığı menemen anketi olarak açıklanmış. Bilmeyenler için kısaca bahsedelim; Vedat Milor, Twitter’da yaptığı anket üzerinden takipçilerine “Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?” sorusunu sormuş ve soğanlı menemen anketi yüzde 51 oyla kazanmıştı. Yılın en beğenilen tweetleri arasında ise Yıldız Tilbe’nin Sezen Aksu ile barıştığını açıkladığı tweet yer alıyor.


Gönderilerde bahsedilen ve en çok etkileşime geçilen hesapların başında Koreli grup BTS‘in geldiği kaydedilirken. Haluk Levent de platformda en çok etkileşime geçilen ikinci isim olarak açıklandı. Haluk Levent’i Yıldız Tilbe, One Direction ve fenomen Danla Bilic takip ediyor.

2018’de yaşananlarla ilgili tweet atmak isteyenler için bir de emoji olduğunu belirtelim. #TwitterdaOldu hashtagiyle paylaştığınız gönderilerde bu emojiyi görüntüleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018’de en çok kullanılan hashtagler

1- survivor2018
2- erkanmeriç
3- hazalsubaşı
4- adınısenkoy
5- siyahbeyazaşk

Eğlence kategorisinde en çok kullanılan hashtagler

1- survivor2018
2- adınısenkoy
3- senanlatkaradeniz
4- asfer
5- miraydaner

Eğlence kategorisindeki sohbetlerde en fazla bahsi geçen ve etkileşime geçilen hesaplar

1- sozdizi
2- SenAnlatKdeniz
3- billboard
4- bumasalbitmez
5- DirilisDizisi

İlginizi çekebilir

Ibis Otel’in Instagram bakıcı hizmeti