reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XR

Ünlü sunucu Ellen’dan izleyicilerine büyük Apple sürprizi

Ünlü sunucu Oprah Winfrey, 2004 yılında 276 seyircisine 28 bin dolarlık Pontiac marka otomobil hediye etmişti.

Pontiac tarafından bağışlanan otomobiller seyircileri adeta çılgına çevirmişti. Aradan 14 yılın geçmesinin ardından bu kez de bir diğer ünlü sunucu Ellen DeGeneres’ten güzel bir sürpriz geldi. Apple’ın düzenlediği bir nevi reklam kampanyasında izleyicilere iPhone XR hediye edildi. Ünlü oyuncu Julia Roberts’ın konuk olduğu programda Roberts ve Ellen, Noel temalı bir ekranın önüne geçip iPhone XR ile bir selfie çekti. Selfie çekiminin ardından stüdyodaki herkese iPhone XR hediye edileceğini söyleyen Ellen DeGeneres, stüdyodaki izleyicilere büyük bir sürpriz yaptı. Sunucu, 16 yıllık programında ilk kez böyle bir ödülün verildiğini ifade etti. İzleyicilerin adeta çılgına döndüğü programın kısa bir kısmını haberin devamından izleyebilirsiniz.

iPhone XR ne gibi özelliklere destek veriyor?

iPhone Xs modelinde 5,8 inç OLED, iPhone Xs Max modelinde ise 6,5 inç OLED ekran tercihinde bulunan Apple, uygun fiyatlı iPhone XR’da dedikodularda olduğu gibi 6,1 inçlik LCD ekran kullanıyor. Apple bu ekranı Liquid Retina olarak adlandırılıyor. Ekran çözünürlüğü 1.792 x 828 piksel olan telefonun ekran piksel yoğunluk değeri ise 326 ppi. 120 Hz’lik ekran True Tone teknolojisine de destek veriyor.

Ekran aynı zamanda üst modellerde olduğu gibi çentikli tasarıma sahip. A12 Bionic, yüzde 15’e kadar daha hızlı iki performans çekirdeğine, yüzde 50’ye kadar daha verimli dört verimlilik çekirdeğine, yüzde 50’ye kadar daha hızlı dört çekirdekli bir GPU’ya, güçlü Apple tasarımı Görüntü Sinyali İşlemcisine (ISP), video kodlayıcıya ve çok daha fazlasına sahip altı çekirdekli bir füzyon mimarisini temel alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR’ın Türkiye satış fiyatı ne kadar?

iPhone XR’ın Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 7.399 TL.

İlgili video

Ellen’dan iPhone XR sürprizi

İlginizi çekebilir

iPhone Xs tanıtım videosu