reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LeBron James’den sponsoru Samsung’a tweet darbesi

Dev firmalar sıklıkla ünlü isimlerle sponsorluk anlaşmaları imzalayarak bu yıldızların imajı ve başarılarından besleniyor. Ancak işler her zaman beklendiği gibi gitmeyebiliyor. Samsung‘un Apple ürünlerini tiye aldığı son reklamında da karşımıza çıkan ve firmayla uzun zamandır sponsorluk ilişkileri bulunan LeBron James, 12 milyon takipçisine attığı bir tweet ile firmanın kalbine kurşunu sıktı.


Ünlü basketbolcu, “Telefonum az önce her şeyi sildi ve kendini yeniden başlattı.Hayatımda yaşadığım en kötü hislerden biri!!!” şeklinde bir tweet attı ve daha sonra hatasını anlayarak bu tweeti sildi. Ancak tweet, silinmeden önce yüzlerce retweet almıştı bile. Büyük ihtimalle Samsung’un pazarlama ekibinin yüreğine indiren hareketten sonra durumu toparlamak için “Kılpayıyla! Tüm bilgilerim geri geldi!” şeklinde tweet atsa da iş işten geçmiş oldu.

Bu olay Samsung’un başına gelen ilk sponsorluk kazası değil. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Oscar ödül töreninde sunucu Ellen DeGeneres’in tören boyunca Samsung kullanıp kulise geçince iPhone kullanması Samsung için bir başka kaza olarak yorumlanmıştı.