reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü isimler YouTube’a özel içerikler üretmeye hazırlanıyor

Video izlemek için akla gelen ilk alternatif olan YouTube kendi orijinal içeriklerini izleyicilerle ücretsiz olarak buluşturmak için kolları sıvadı. Bu kapsamda birçok ünlü ismin YouTube’a özel içerikler üreteceği açıklandı.

Bildiğiniz gibi Google‘ın sahip olduğu bu video platformu daha önce YouTube Red‘i kullanıma sunmuştu. Hazırlanan özel içeriklerle ve reklamsız olmasıyla dikkat çeken bu ücretli servis PewDiePie gibi isimlerin özel programlarına yer verdi. Ardından Netflix, Amazon gibi platformlara rakip olmayı amaçlayan YouTube TV geldi. Tüm kablolu televizyon alternatiflerini bir araya getiren bu ücretli servis şimdilik Amerika’daki kısıtlı bir alanda hizmet veriyor. Tüm bunların yanı sıra YouTube şimdi de ziyaretçilerinin hiçbir ekstra ödeme yapmadan izleyebileceği orijinal içeriklere yer vermeye hazırlanıyor.

NewFronts konferansı kapsamında yapılan duyuruya göre YouTube’a özel içerik üretecek ilk isimler arasında Kevin Hart ve Ellen DeGeneres yer alıyor. Ünlü komedyen platforma özel Kevin Hart: What the Fit? isimli spor odaklı bir program hazırlayacak. Ellen DeGeneres ise televizyon programının kamera arkasında yaşananları YouTube üzerinden paylaşacak. Katy Perry ve Demi Lovato gibi şarkıcılar da konserlerinin arka planında yaşananları hayranlarıyla paylaşmaya hazırlanıyor. Amerikalı ünlü sunucu Ryan Seacrest ise Best.Cover.Ever adında bir müzik yarışma programıyla karşımıza çıkacak.

YouTube tüm bu çalışmaları sayesinde Netflix, Amazon ve Hulu‘nun önüne geçmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda orijinal içeriklerin reklam alma konusunda platforma yardımcı olacağı umuluyor. Bu kapsamda 2017’de 40 farklı orijinal programın çalışmaları yürütülecek.