reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’a ücretli içerik geliyor

Yayın hayatına başladığı günden itibaren herkesin ulaşabileceği ücretsiz bir video platformu olarak bellediğimiz YouTube yavaş yavaş ücretli üyelik sistemine geçmenin hazırlığını yapıyor. Daha önce “reklamsız YouTube” olarak lanse edilen bu sistem, görünüşe bakılırsa içerik konusunda da önemli değişimlere gebe.

Ücretli üyelik sistemini geçtiğimiz aylarda onaylayan YouTube, fazla detay vermemekle birlikte, kullanıcıların reklamlara takılmadan rahatça video izleyebileceği bir sistem olarak tanıtmıştı. Ancak gelen son haberlere göre ücretli üyelere bazı özel içerikler de sunulacak. Aksi ifadeyle, genel kullanıcı YouTube’da yer alan “bazı” içeriklere ulaşamayacak.

Bu “bazı” içeriklerin neler olduğunu henüz bilmiyoruz. Ancak bunun çok izlenen ve takip edilen yayın kanallarına ait olacağını tahmin etmek zor değil. Bildiğiniz gibi YouTube, içerik üreticileriyle anlaşma halinde ve gelirlerinin bir kısmını bu üreticilere dağıtıyor. Re/code, YouTube’un ücretli içerik konusunda birkaç gün içinde resmi açıklama yapacağını belirtiyor. Detaylar geldiğinde sitemizden size aktaracağız.