reklamı kapat

POPÜLER

200 beygir ve 395 Nm torkluk elektrik gücü ; ilk detaylarıyla 2019 KIA Soul EV

Amerikan versiyonunun ardından Avrupa pazarındaki versiyonunun ilk detaylarıyla karşımıza çıkan 2019 KIA Soul EV, Kona ile benzerlik gösterecek.

Amerika’daki organizasyonda yeni jenerasyonuna kavuşan KIA Soul, elektrik kısmında da markasının önemli isimlerinden birisi olarak macerasına devam ediyor. Kardeş marka Hyundai’nin Kona modeline getirdiği elektrik hamlesiyle kısa sürede elde ettiği başarıyı kendi içerisinde de yakalamayı amaçlayan KIA, 2019 model yıllı Soul EV’de, Kona EV’nin altyapısından faydalanacak. Her ne kadar şimdilik menzil ve şarj gibi değerleri açıklanmasa da, büyük oranda kardeşiyle benzerlik göstermesini bekliyoruz. Bu da aslında 400 kilometrenin üstünü konuştuğumuz bir beklentinin varlığı anlamına geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelen ilk detaylar

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Amerikan versiyonu tanıtılan yeni Soul EV’nin Avrupa versiyonuyla ilgili bilgiler de kademeli olarak kendisine yer bulacak. Gelen ilk detaylara baktığımızda araçta 64 kWh‘lık bir batarya paketinin sunulduğunu görüyoruz. Bu bataryayla birlikte bizleri kısa sürede yüksek menzil kat edilmesini sağlayan hızlı şarj teknolojisi de kullanıcıları bekliyor olacak. Aracın motor bölümünde geldiğimizde yer verilen elektrikli ünitenin yaklaşık 200 beygir güç ve 395 Nm’lik tork değerleriyle hizmet vereceğini görebiliyoruz. Henüz 0-100 ve maksimum hız gibi performans rakamları paylaşılmayan bu kombinasyonun, Kona ile büyük olasılıkla benzerlik göstermesi bekleniyor. Dört bölgede de bağımsız süspansiyon mimarisi, rejeneratif fren sistemi, Harman Kardon ses sistemi, deri döşeme direksiyon ve ısıtmalı koltuk gibi özelliklerle donatılan 2019 KIA Soul EV, önümüzdeki yılın ilk yarısından itibaren kullanıcılarla buluşacak.

İlgili video

2019 KIA Soul