reklamı kapat

POPÜLER

Daredevil 4. sezon

Korkulan oldu; Daredevil 4. sezon için kötü haber

Hayranların korkuyla beklediği karar alındı. Netflix Daredevil 4. sezon için nihai kararı aldığını açıkladı.

Netflix’in Marvel dizilerini bir bir iptal etmeye başlamasından, kurtulması en olası isim de nasibini aldı ve Daredevil 4. sezon bölümlerinin çekilmeyeceği ortaya çıktı. Üç sezondur Netflix’in Marvel yapımları arasında favori gösterilen Daredevil için böyle bir karar alınmasıyla beraber gözler 2019’da yayınlanması beklenen Jessica Jones ve Punisher‘a çevrildi. Netflix’in Deadline‘a yaptığı özel açıklamada son sezondan hayli memnun oldukları, her ne kadar hayranlar için zor olsa da diziyi bitirmek için iyi bir nokta seçtikleri belirtiliyor. Kısacası “Zirvedeyken bırakmanın doğru olacağını düşündük” diyorlar. Ancak elbette esas sebebin Disney+ olduğu açık. Netflix’in açıklamasında dizi iptal edilse dahi sezonların platformda yayınlanmaya devam edeceği ve Daredevil karakterinin Marvel’ın gelecek projelerinde yer alabileceği belirtilmiş.

Jessica Jones ve Punisher hakkında bir iptal açıklaması yok ve dizilerin 2019’da yayınlanması bekleniyor. Resmi bir tarih ise açıklanmadı. Ancak yeni sezonları yayınlansa dahi bu gidişata göre onların da iptal edileceği kesin gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney kontrolü eline alıyor

Daha önce Luke Cage iptalinde de yazmıştık. Her ne kadar Netflix, dizileri kendi rızasıyla iptal etmiş gibi görünse de Disney’in yeni bir sezon için anlaşmaya varmamak adına işi yokuşa sürdüğü biliniyor. Disney belki doğrudan “İptal edilsin” kararı vermiyor ancak popüler yayın servisini bunu yapmaya mecbur bırakıyor. 2019’un sonlarında yayına girecek olan Disney+ çevrim içi servisiyle beraber firma kendi çatısı altındaki markaları rakiplerde görmek istemiyor. Loki ile başlayarak kendi Marvel dizilerini hazırlamak için adım atan Disney’in Netflix’i buna mecbur etmesi bu sebeple pek şaşırtmadı. Yoksa Daredevil 3. sezon ile elde edilen başarı ekibi çok memnun etmiş ve dördüncü sezon için görüşmeleri başlattıklarını da açıklamışlardı. Bu sebeple “diziyi en üst noktada bitirmek istedik” bahanesine biz inanmadık…

İlgili video

Dizinin 3. sezon fragmanı