reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Marvel dizileri Luke Cage

Netflix’in Luke Cage’i iptal etme sebebi belli oldu

Iron Fist iptalinden sonra Marvel dizileri ile ilgili umut verici açıklamalarda bulunan Netflix tarafından Luke Cage iptalinin açıklamasının sebebi kısmen belli oldu.

Netflix, Marvel dizileri ile ilgili ilginç kararlar almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerden Iron Fist iptalinden sonra popüler çevrim içi yayın servisinin Marvel dizilerini bir bir iptal edeceğinden korkuluyordu. Disney’in kendi çevrim içi yayın servisini açmaya hazırlanmasıyla beraber tüm lisans haklarını Netflix’ten alması dizilerin geleceğine gölge düşürmüştü. Ancak Netflix dizilerin haklarının kendinde olduğunu açıklamıştı. Hatta geçtiğimiz hafta, özetle, “Dizileri iptal etme yetkisi sadece bizde, şimdilik performanslarından memnunuz.” dahi denmişti. Bunun üzerine Luke Cage de iptal edilince gözler Jessica Jones, Punisher ve üçüncü sezonu fazlasıyla beğenilen Daredevil’a çevrildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daredevil da iptal edilebilir mi?

THR‘ın haberine göre Luke Cage’in iptaline sebep olan birden fazla sorun var. Bunların başında ise yaratım sürecindeki fikir ayrılıkları bulunuyor. Ancak bu yaratım problemi diziden sorumlu Cheo Hodari Coker ve Marvel TV arasında mı yoksa Netflix ile Marvel arasında mı bilinmiyor. Bir diğer sorun ise iki firmanın üçüncü sezonun hakları konusunda anlaşamamış olması. Bu iki sebebin dışında dizinin izlenmelerinin bu karara bir etkisi olup olmadığı ise bilinmiyor. Iron Fist’te olduğu gibi Luke Cage’i de belki diğer yapımlarda görebiliriz. Tabii diğer yapımlar olursa…

Marvel tarafının dizilerin yeni sezonu için zorluk çıkardığı bilgisi doğruysa bu Jessica Jones, Punisher ve hatta Daredevil’ın da yeni sezonu tehlikede olabilir anlamına geliyor. Bu diziler için şimdilik bir açıklama yok, ancak hayranlar diken üstünde diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Daredevil 3. sezon tanıtımı