reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Corolla Sedan ailesine yeni motor seçeneği

Üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen Toyota Corolla Sedan ailesi için listeye eklenen 1,5 litrelik motor, iki şanzıman tipiyle tercih edilebilecek.

Yeni jenerasyonuyla özellike tasarım bazında sınıf atlaya Toyota Corolla Sedan, Hybrid dinamikleriyle de bir geleneği sürdürüyor. Satış adetlerinde markasının en başarılı modellerinden birisi olan Corolla Sedan için önemli bir adım atan Japon üretici, aracı daha fazla verimlilik sunan yeni 1.5L Dynamic Force güç ünitesi ile sunacak. Türkiye’de üretilen Corolla Sedan’ın yeni motor seçeneği olan 1.5L Dynamic Force, Avrupa’daki yeni emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirildi. Toyota’nın yeni 1.5L Dynamic Force motoru, düşük tüketimi ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni 3 silindirli 1.5 litrelik motor, modern TNGA tasarımı sayesinde daha düşük ağırlığa sahip ve daha az yer kaplıyor. Bununla birlikte yakıt tüketim ve CO2 salımlarında yüzde 17 oranında iyileşme sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Corolla Sedan için geliştirilen yeni motordan detaylar

Yeni 1.5L Dynamic Force, ileri teknolojisi ve geliştirilen özellikleriyle birlikte daha iyi hava yakıt karışımı sunarak daha yüksek termal verimlilik ve daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Yeni 1.5 litrelik motor, WLTP ölçümlerine göre 127-139 g/km CO2 ve 5.6-6.2 lt/100 km birleşik tüketim değerine sahip. Toyota Corolla Sedan’da tercih edilebilecek 1.5L Dynamic Force motor, 10 ileri otomatik şanzıman veya 6 ileri manuel şanzıman ile eşleştirilebilecek.

İlgili video

Captur tanıtımı