reklamı kapat

POPÜLER

İlk fotoğraflar geldi; yeni Toyota Corolla Sedan ile tanışma vakti

Çin’de düzenlenecek fuar kapsamında tüm dünyanın karşısına çıkacak olan yeni Toyota Corolla Sedan, pek çok açıdan meraklılarını şaşırtmayacak.

2018 yılını güzel dönüşümlerle geçiren markalarda birisi olan Toyota, özellikle yeni jenerasyon Corolla ile büyük bir ilgi toplamayı başardı. Tüm dünyadaki en çok tercih edilen isimler arasında yer alan modelinin dış tasarım karakteriyle o özlediğimiz sportif genlerine dönüş yapan marka, aileyi kademeli olarak tamamlamaya hazırlanıyor. Hatcback versiyonunun ardından station wagon kasasıyla karşımıza çıkan Corolla, uzun süredir merakla beklenen sedan versiyonuna da nihayet kavuştu. Yapılan resmi açıklamayla birlikte önümüzdeki hafta kapılarını açacak olan Guangzhou Otomobil Fuarı‘nda sahne alacağını öğrendiğimiz Toyota Corolla Sedan ilk resmi fotoğraflarıyla da karşımızda duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik veriler bekleniyor

Şimdilik herhangi bir teknik detayı paylaşılmayan sedan versiyonun eksik kısımlarını tamamlamak için önümüzde bir haftalık zaman var. 17 Kasım‘da başlayacak olan fuar öncesinde Toyota’nın ön plana çıkartmak istediği noktalarsa daha çok tasarım karakteri üzerine çekilleniyor. TNGA platformu üzerine geliştirilen otomobille ilgili en büyük beklentilerden birisi sürüş dinamikleri aslında. Yerini alacağı jenerasyona göre daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması beklenen otomobilde, kışkırtıcı tasarımın da büyük etkisi olacak. Ön bölümü birebir oranda diğer üyelerden alınan sedan, arka tarafa doğru gidildikçe biraz daha sakinleşen çizgiler barındırıyor. Motor bölümüyle ilgili beklentilerin yine önceden tanıştığımız modellerle ortak olacağı düşüncesi hakim. Bu da 116 beygir güç üreten 1,2 litre benzinlinin yanında, 122 beygirlik 1,8 litre ve 180 beygirlik 2.0 litrelik hibrit ünitelerin merkeze alınacağı anlamına geliyor. Çin’deki etkinlikle birlikte merak edilen tüm parçalarıyla karşımızda olacak Corolla sedan ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.