reklamı kapat

POPÜLER

Apple iCloud Türkiye zam

Apple’dan iCloud Türkiye fiyatlarına büyük zam!

Teknoloji devi Apple, iCloud bulut depolama servisinin Türkiye fiyatlarına zam yaptığını duyurdu. Yeni fiyatlar bütçeleri biraz daha fazla zorlayacak.

Apple, bugün abonelerine gönderdiği mesaj ile aralık ayından sonra iCloud bulut depolama fiyatlarına artış yapılacağını duyurdu. Buna göre daha önce aylık 3,99 TL olan 50 GB’lık alan 6,49 TL‘ye yükseltildi. Daha önce 11,99 TL olan 200 GB’lık alan ise 19,99 TL‘ye çıkartılmış durumda. Şu an 39,99 TL olan 2 TB’lik alanın artış sonraki fiyatı ise 64,99 TL seviyesine çıkıyor. Fiyatlara neredeyse yüzde 50 civarında zam yapan Apple, bu artışın nedeni için için bir açıklama yapmıyor. En son yaptığı iCloud artışını elektronik hizmetlere gelen yeni vergi sebebiyle yapan firma, bu sefer zam hamlesini kur nedeniyle atmış gibi görünüyor. Ancak şu an Türkiye fiyatları Amerika fiyatlarından çok daha yüksek hale gelmiş durumda. Örneğin Amerika’daki 9,99 dolarlık paket, Türkiye’de 64,99 TL olmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iCloud fiyatları gün geçtikçe daha pahalı hale geliyor

Firma hatırlarsınız yeni iPad Pro, Mac Mini ve MacBook Air etkinliğinden sonra sitesini güncellemiş ve Türkiye fiyatlarına indirim yapmıştı. Dolar kuruna bağlı olarak fiyat güncelleme konusunda çok hızlı olan teknoloji devi, genel olarak da ürün ve servislerinin fiyatlarını yukarıya çekiyor. Bu da teknolojiye ulaşmayı Amerika Birleşik Devletleri’nde bile zor hale getiriyor. Çünkü Apple’a bağlı olarak diğer firmalar da satış fiyatlarını oldukça yükseltiyor.

İlginizi Çekebilir

İşte yeni iPad Pro modelleri