reklamı kapat

POPÜLER

Apple iCloud

Apple Türkiye’den iCloud fiyatlarına da zam!

Geçtiğimiz hafta App Store fiyatlarına yapacağı zaman ile gündeme gelen, dün akşam ise Music servisinin fiyatlarına zaman yapan Apple, iCloud tarafını da unutmadı. Bugün gelen mesaj ile iCloud bulut depolama fiyatlarına da zam yapıldı.

Apple bugün abonelerine gönderdiği mesaj ile 26 Şubat tarihinden sonra iCloud bulut depolama fiyatlarına artış yapılacağını açıkladı. Buna göre daha önce aylık 2,99 TL olan 50 GB’lık alan 3,99 TL‘ye yükseltildi. Daha önce 7,99 TL olan 200 GB’lık alan ise 11,99 TL‘ye çıkartılmış durumda. Şu an 29,99 TL olan 2 TB’lik alanın artış sonraki fiyatı ise hünüz bilinmiyor. Dün akşam olduğu gibi hatırı sayılır bir artış yapan Apple‘ın konu hakkında kullanıcılarına gönderdiği mesaj ise şu şekilde,

“26 Şubat tarihinden itibaren elektronik hizmetlere gelen yeni vergi sebebiyle aylık iCloud saklama alanı planınızın fiyatı değişecek. Ayda 2,99 TL olan 50 GB planınızın fiyatı artarak 3,99 TL olacak. Saklama alanı planınız otomatik olarak 3,99 TL fiyatından yenilenecek ve planınızı değiştirmediğiniz veya iptal etmediğiniz sürece bu tutar, kayıtlı kredi kartınızdan her ay tahsil edilecek. Planınızı aygıtınızdan istediğiniz zaman iptal edebilir veya değiştirebilirsiniz. iCloud Ekibi.”

Apple Music’de son durum böyle

Hatırlamak adına Apple Music servisinin yıllık ve aylık planları şu şekilde değişiyor. Daha önce 99 TL olan yıllık abonelik, 139 TL‘ye çıkartılıyor. Daha önce 9,99 TL olan aylık abonelik ise 13,99 TL‘ye yükseliyor. Ayrıca aile paketi de 14,99 TL’den 20,99 TL’ye çekiliyor.