reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Türkiye’deki App Store’a zam kapıda

Apple, Türkiye’deki App Store dahil olmak üzere belli başlı ülkelerdeki Apple Store’larda zam getirmeye hazırlanıyor. Kısa bir süre içerisinde gerçekleştirileceği belirtilen zamdan ne yazık ki App Store Türkiye’de etkilenecek.

Paylaşılan bilgilere göre Apple, Türkiye’deki uygulamalara yüzde 18 zam getirecek. Birleşik Arap Emirlikleri’nde yüzde 5, Suudi Arabistan’da yüzde 5, Beyaz Rusya’da yüzde 20 ve Ermenistan’da ise yüzde 20 zam uygulanacak. Sadece App Store’a gelecek bu zamanın uygulama içi abonelik ücretlerini ve Apple Music’i kapsamayacağını belirtelim. Uygulama mağazasındaki ücretli uygulamaların çoğunda yüzde 18 oranında zam gerçekleştirmeye hazırlanan Apple’ın neden böyle bir karar aldığı ise henüz bilinmiyor. Apple’ın yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket, döviz kurlarındaki artış ve vergilendirme değişikliklerinden ötürü bu kararı almış durumda.

App Store’dan ücretli uygulama veya oyun almayı düşünüyorsanız acele edin

Geliştiricilere bu konuda bilgilendirmede bulunan Apple, bu fiyat artışını iOS ve Mac App Store için açıklasa da iTunes’ta da fiyat artışı olup olmayacağı henüz açığa çıkmış değil.  App Store’dan ücretli uygulama satın almayı planlıyorsanız acele etmenizde fayda var. Çünkü bu artış bir hafta içinde App Store’da uygulanmaya başlayacak.