reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod

Apple HomePod için müzik tutkunlarını çok sevindirecek detay

Apple‘ın geçtiğimiz gün resmi çıkış tarihini açıkladığı akıllı hoparlör modeli HomePod, gerçek müzik tutkunlarını oldukça memnun edecek bir özellikle geliyor.

Şirket CEO’su Tim Cook‘un özellikle ses konusunda fark yaratacağını söylediği HomePod, görünüşe bakılırsa bunu gerçekten yapacak. Ortaya çıkan son detaylara göre akıllı hoparlör gerçek anlamda FLAC desteğine sahip. Bilmeyenler için kayıpsız bir format olan FLAC, sesi kaydedildiği doğal haline en yakın şekilde karşınıza getiriyor ve bu da çok daha yüksek kalite anlamına geliyor. Bu desteğe özellikle ses konusunda en iyisini isteyen odyofil’lerin bayılacağı söylenirken, bu format sayesinde ürünün yüksek kaliteli hoparlörlerinden de sonuna kadar yararlanabilecek. Hoparlörlere kayıpsız müzik aktarımı ise AirPlay 2 üzerinden kablosuz olarak gerçekleştirilecek.

Apple HomePod

Teknik detaylarıyla Apple HomePod

Silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, rakiplerinden farklı olarak Siri’ye değil müziğe odaklanıyor. Yani daha çok hoparlör olarak tanıtılan ürün, gücünü Apple A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik bir Apple tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı şekilde tanıtılıyor. Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, Siri erişimine de sahip. 350$ gibi yüksek bir fiyat etiketiye satılacak olan akıllı hoparlör, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilecek.

İlgili Video