reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead setinde yaşanan ölüm mahkemeye taşınıyor

Adını genelde yeni bölümlerde yaşanacak gelişmeler veya düşük reytinglerle andığımız The Walking Dead bu kez ciddi bir problemle karşı karşıya. Dizinin setinde çekim yaparken hayatını kaybeden John Bernecker’in ailesi AMC‘ye dava açmaya hazırlanıyor. Maliyetin düşük olması için çekimlerin güvensiz koşullarda gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

Tercübeli bir dublör olan John Bernecker geçtiğimiz sene The Walking Dead setinde ciddi şekilde yaralanmıştı. Onun Dwight karakterinin dublörü olarak görev yaptığı, yaralandığı sahnede ise balkondan aşağı direkt zemine düştüğü söyleniyor. Bernecker’in ciddi bir şekilde yaralanmasıyla çekimler durduruldu. Fakat tecrübeli dublör hastanede hayatını kaybetti.

“Setindeki güvenlik önlemleri yetersiz”

Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Bernecker ailesinin AMC kanalına dava açmak üzere hazırlık yaptığı ortaya çıktı. İddialar ise çok ciddi. AMC kanalının The Walking Dead setinde işleri ucuza getirmeye çalıştığı, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığı ve bu düzenin uzun süredir devam ettiği iddia ediliyor. John Bernecker‘ın ölüm biçimi de bu iddiaları destekliyor. Tecrübeli dublörün 7 metre yükseklikteki balkondan koruyucu yastıklara düşmesi gerekiyordu. Fakat planlama yanlış yapılmış olmalı ki, Bernecker düştüğünde bu korumaların hiçbirine denk gelmedi. Direkt olarak zemine düştü. Hayatını kaybetmesine de bu düşüş neden oldu. Elbette AMC iddiaları kabul etmiyor. Aksine güvenlik önlemlerini ciddiye aldıklarını ve sektör standartlarını uyguladıklarını ifade ediyorlar. Hangi tarafın haklı olduğu ise mahkemede anlaşılacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir