reklamı kapat

POPÜLER

Otomobil dünyasına bir ilki getirecek 2019 Hyundai Santa Fe’den ilk tasarım ipucu

Önümüzdeki ay içerisinde tanıtılması beklenen 2019 Hyundai Santa Fe, özellikle aileler için hayati bir özelliği beraberinde getirecek.

Hyundai ürün gamının en üst noktalarından birisi olan Santa Fe, dördüncü jenerasyonuyla birlikte bu yıl karşımızda olacak. 17 yıllık bir macerayı ve üç jenerasyonu geride bırakan modelinde otomobil dünyasında ilk defa sunulacak bir özelliğe yer verecek olan Hyundai, resmi kaynakları üzerinden paylaştığı tek kare görsel ile de tasarım kısmıyla ilgili kafamızda yavaş yavaş çizgileri oluşturmaya başlıyor. Özellikle Kona‘da karşımıza çıkan slim-LED ışıklandırma grubunu andıran bir ön tasarımla gelebileceğini gördüğümüz Santa Fe, doğrusunu söylemek gerekirse bizde şimdiden heyecan yaratmayı başardı.

Bu zamana kadar test sırasında kamuflajlı bir şekilde kameralara yakalanan 2019 Hyundai Santa Fe ile ilgili şimdilik maalesef çok fazla bilgi yok. Kaynaklar üzerinden paylaşılan tek kare görsel üzerinden dikkatimizi çekebilecek kısımlar ise profil çizgileri ve ön-arka ışıklandırma grubundan ibaret. Şimdilik modelle ilgili en net bilgiyse haberimizin başında bahsettiğimiz ilk kez kullanılacak olan teknolojik özelliği. Geçtiğimiz ekim ayında tanıtımı gerçekleştirilen “Arka yolcu alarmı” isimli bu güvenlik teknolojisi kelimenin tam anlamıyla hayat kurtarıyor. Özellikle araç içerisinde unutulabilen veya bırakılan çocukları veya evcil hayvanları saptayan sistem, ultrasonik sensörler vasıtasıyla sürücünün cep telefonuna aracın arkasında bir hareketlenme olduğuna dair mesaj gönderiyor. Eğer mesajdan bir süre sonra halen kullanıcı araca erişim sağlamaz ise sistem otomatik olarak korna ve flaşörleri devreye sokarak çevredekilerin dikkatini çekmeye çalışıyor. Buna ek olarak, otomatik fren müdahalesi yapabilen geri bölge çarpışma uyarısına da sahip olacak olan 2019 Hyundai Santa Fe’yi önümüzdeki ay yapılacak tanıtımının ardından Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahnede göreceğiz.

İlgili video