reklamı kapat

POPÜLER

2019 Hyundai Santa Fe

Tasarım evrimi yüzünü gösterdi; karşınızda ilk resmi fotoğraflarıyla 2019 Hyundai Santa Fe

Cenevre’de tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2019 Hyundai Santa Fe, ilk kez gerçek dünyaya uyarlanmış haliyle yüzünü gösterdi.

Bir süredir aralıklarla paylaşılan ipuçları üzerinden değerlendirme fırsatı bulduğumuz 2019 Hyundai Santa Fe, verdiği mesajlarla bizlerde büyük bir beklenti oluşturmayı başardı. Hyundai’nin resmi kaynakları üzerinden paylaştığı tasarım çizimlerinde, ciddi anlamda iddialı hatlara sahip olduğunu gördüğümüz araçta, Kona‘dan esinlenilen bir yapının var olacağı görülüyordu. Şirketin ana üssünün yer aldığı Güney Kore kaynaklarından gelen son paylaşımla birlikte ise yeni jenerasyon Santa Fe’yi ilk kez sokaklarda göreceğimiz yüzü ve kokpit detaylarıyla değerlendirme şansına erişiyoruz. Slim-LED ışıklandırmaları ve yepyeni ızgarasıyla görünüm olarak sınıf atlayan yeni modelle birlikte bizleri çok daha tatminkar bir araç bekliyor gibi gözüküyor.

Kokpitteki anahtarlar

Dış tasarımı kadar içerisinde de önemli revizyonların yapıldığını gördüğümüz 2019 Hyundai Santa Fe’nin bağlanılabilirlik açısından günümüz standartlarına getirildiğinin vurgusu yapılıyor. Konsolun merkezinde diğer modellerden de alışık olduğumuz bir multimedya ekranın kullanılığı modelde akıllı telefonlar için kablosuz şarj, Apple CarPlay, MirrorLink, direksiyon simidine yerleştirilen özel düğme kullanılarak aktive edilebilen ses tanıma özelliği, çift bölge otomatik klima ve dijital sürücü ekranı gibi parçalar şu aşamada kendisini gösteren parçalar arasında. Bir otomobilde ilk defa göreceğimiz “Arka yolcu alarmı” özelliğinin yanı sıra elektronik destek asistanı kısmında da eli güçlenen Santa Fe, şeritten ayrılma uyarısı, kör nokta uyaru, ön bölge çarpışma asistanı gibi yardımcılarla donatılıyor. Güney Kore’de 2.0 benzinli, 2.0 dizel ve 2,2 dizel motor seçenekleriyle sunulacak olan yeni jenerasyonla ilgili merak edilen tüm cevapları mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda alacağız. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.